Вибрати якісні піхви для складного або мисливського ножа - завдання не з простих, але розібравшись в основних вимогах до цих виробів, в їх різновидах, перевагах та недоліках різних варіантів, ви зможете купити кращий за функціональністю і рівнем виконання чохол для ножа.

Вперше зіткнувшись з необхідністю купити: шкіряні піхви, чохли, ви можете бути здивовані, дізнавшись, що якісні вироби за вартістю цілком можуть порівнятися з ціною клинка. Візьміть на озброєння інформацію, поради та рекомендації з нашої статті, щоб вибір був цікавим і приємним, а покупка принесла тільки хороші враження та служила довгі роки.

Яким загальним вимогам повинен відповідати чохол для складного або мисливського ножа

Будь-який власник якісного клинка зацікавлений в тому, щоб купити для нього надійний, міцний, зносостійкий чохол, який блискуче буде справлятися з покладеними на нього завданнями. Перерахуємо ключові вимоги до нього:

— міцна, впевнена фіксація вироби в похідному положенні;
— легкість, з якою можна витягти і вкласти в піхви ніж (навіть однією рукою);
— комфорт під час пересування по пересіченій місцевості, швидкого бігу, знаходження в автомобілі і так далі;
— здатність захистити клинок від бруду, вологи і механічних пошкоджень;
— гарантія безпеки для власника від поранень при випадкових падіннях;
— зносостійкість, стійкість до стирання;
— здатність ефективно протистояти негативним умов навколишнього середовища, включаючи перепади температур;
— ремонтопридатність.

Як знайти і де купити дійсно якісний чохол зі шкіри

Якість виконання - наріжний камінь вибору. Все залежить від якості вичинки шкіри, акуратності виконання, відповідального ставлення виробника. Погодьтеся, буде вкрай прикро купити не дешеві шкіряні піхви, поверхня яких піде тріщинами при першому морозі, фарба почне облазити, а шви розповзуться. Таке часто-густо трапляється з виробами від недобросовісних безіменних виробників. Завжди намагайтеся купити брендовий чохол, який прослужить довго, чесно, не створить проблем в експлуатації і не потребуює заміни найближчим часом.

Фахівці стверджують, що навіть за зовнішнім виглядом чохла можна легко визначити рівень його якості, а також рівень поваги виробника до своїх клієнтів:

— шви повинні бути виключно міцними і акуратними;
— відмінної якості шов не без пропуску петель або обірваних ниток;
— кінці ниток при хорошій якості виконання будуть закріплені і непомітні для ока;
— якщо шкіряні чохли для ножів мають обрізні краї, вони повинні бути абсолютно чистими і акуратно обробленими;
— обрізані кромки чохла для ножа також добре зафарбовуються в колір лицьової сторони виробу і ретельно загладжуються.

Вибираючи продавця, віддайте перевагу солідним магазинах і відомим торговим маркам, чия репутація підтверджується роками присутності на ринку і численними позитивними відгуками покупців.

Шкіряні ножни для мисливського ножа - що потрібно знати про сировину для них

Традиційним матеріалом чохлів для ножів служить шкіра, отримана за допомогою рослинного дублення шкір (свині, коні або велика рогата худоба). Подібні шкіри володіють високими експлуатаційними характеристиками:

— щільність;
— еластичність;
— здатність відмінно вбирати вологу;
— гігроскопічність;
— зносостійкість.

На шкіряні піхви та чохли вищої якості йде сама щільна та еластична ділянка шкіри - чепрак. Поділяються сорти шкіри також в залежності від статі тварини і його віку. Найбільшою популярністю користуються такі варіанти:

— бичок - шкури молодняку ​​(товщина до 4 мм);
— ялівка - коров'яча шкіра з рівною і красивою поверхнею (2,5 - 4 мм);
— бичина - товстий, грубий, важкий матеріал з пухкою структурою.

Які дефекти можуть бути у шкіряної сировини:

— Жорсткість. Виявляється як сухість при дотиці.
— Маркість. Матеріал не зберігає стійкість фарбування при протиранні вологою або сухою серветкою.
— Відшарування слоїв. Тонкий верхній шар шкіри відстає від бази і на поверхні виробу формуються дрібні зморшки, які не зникають при згинанні і розгинанні.
— Рихлість.
— Нерівномірне забарвлення.
— Подряпини і садини.

Додаткові рекомендації, як вибрати шкіряні піхви

  1. Окремі виробники беруть для виготовлення чохлів для ножів товсту жирувату шкіру (яка пройшла обробку воском або маслами і втратила гігроскопічність), а щоб збільшити жорсткість виробу, використовують пластикові вставки. Це не кращий варіант для улюбленого клинка, оскільки внутрішня порожнина піхов не буде вбирати надлишкову вологу з ножа, підвищуючи його вразливість.
  2. При бажанні можна знайти і купити функціональні шкіряні піхви, які будуть оснащені осередками або відсіками для додаткових потреб.
  3. Для комфорту носіння сучасні чохли оснащуються застібками і кріпленням для пояса. Хороша фіксація дозволяє клинку завжди бути під рукою, а кріплення на ремені не обмежує рухливість людини.
  4. Чохли для мисливських ножів бувають різних розмірів і конфігурацій - рукоять може бути захована в чохол, а може залишатися відкритою. Якщо основою виробу служить шкіра не найвищої щільності, то в тих місцях, де лезо стикається зі швами, додають дерев'яні елементи.
  5. Якщо передбачається необхідність швидкого пересування з ножем, необхідно купити піхви з надійним додатковим кріпленням до стегна.

Основні правила догляду за чохлами з натуральної шкіри

Шкіряні чохли для ножів вимагають специфічного зберігання і догляду:

— Для зберігання виробники завжди рекомендують сухе і прохолодне місце в закритій шафі.
— Категорично не рекомендується упаковувати піхви в целофанові пакети.
— Вироби необхідно регулярно просушувати на свіжому повітрі.
— Піхви слід берегти від відкритих сонячних променів і негайно очищати від бруду при можливості.
— Не можна тримати вироби зі шкіри поблизу опалювальних приладів.
— Регулярна обробка відповідними засобами (крем на основі бджолиного воску і подібні засоби можна купити в будь-якому взуттєвому магазині) продовжить термін служби чохла.
— Мити шкіру з милом небажано, але в крайньому випадку можна використовувати звичайну мильну піну без лугу.

Доглядайте за піхвами правильно, і вам не доведеться турбуватися, що вони швидко втратили первісну естетику або деформувалися.

Чохол для складного ножа - навіщо він потрібен і як купити гідний варіант

Головне завдання чохла для складного ножа - забезпечити йому зручне транспортування і надійне зберігання. Кишеньковий ніж також повинен бути захищений від затуплення і псування. Якщо ви віддаєте перевагу постійно носити його просто в кишені або недбало кидаєте в рюкзак, доля механізму може виявитися досить короткою і плачевною. При взаємних контактах з іншими предметами сам клинок з легкістю може постраждати, а більшість складних механізмів, на жаль, досить вразливі. Небезпекою для них є побутовий пил, бруд, дрібне сміття.

За зовнішнім виглядом і своїми конструктивними особливостями чохли для складних ножів сильно відрізняються від піхов, призначених для захисту і транспортування моделей ножів з фіксованим лезом. Це легко пояснити глобальними конструктивними відмінностями самих ножів. Що стосується матеріалу чохлів для складних виробів, вибір тут дуже широкий:

— традиційна натуральна шкіра;
— штучні замінники шкіри;
— нейлон, кордура та інші синтетичні тканини;
— різноманітні сучасні пластики.

Чохли для багатофункціональних ножів типу мультитулів, виробники, як правило, виробляють у формі сумки-чохла. Іноді вони мають кліпсу для носіння на кишені або ремені.

Для складників класичного типу можна купити шкіряні моделі, вони прекрасно виконують свої функції і володіють притягальною естетикою та елегантністю. Для сучасних холдерів і мультитулів відмінним варіантом стануть чохли з кордури - синтетичної тканини, виробленої на базі нейлонових ниток. Цей матеріал володіє чудовою стійкістю до стирання і відмінними водовідштовхувальними властивостями.

Для рибальських ножів чохли найчастіше роблять із пластику, який ніколи не намокає і, відповідно, жодним чином не боїться втрати форми. Дренажні отвори у виробі забезпечують злив надмірної вологи і запобігають передчасній корозії клинка.