ПРАЦЮЄМО. ВІДПРАВЛЯЄМО КОЖЕН ДЕНЬ КРІМ СБ ТА НД
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Робочі дні: Понеділок - п'ятниця 09:30–17:00

Сб-Нд:  Вихідні

0
Мій кошик

Туристичні ножі

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Туристичні ножі – важливий інструмент у будь-якому поході

Збираючись у свій перший чи черговий похід, кожен турист складає список речей, які неодмінно варто взяти з собою. Окрім звичного набору спорядження, потрібно не забути про туристичний і мисливський ніж. Він стане справжньою знахідкою, адже допоможе під час приготування обіду, відкривання консервів, розведення багаття, встановленні намету чи якихось надзвичайних ситуацій. Ніж для туризму є невід’ємним елементом похідного арсеналу, як поціновувачів екстремальних подорожей, так і мисливців, рибалок, любителів оффроуду. Окрім того, він навіть здатний урятувати життя, адже в критичний момент послужить знаряддям для самозахисту. Обрати туристичний ніж не так вже й легко, як може здатись на перший погляд. Навіть досвідчений мандрівник часом губиться серед асортименту продукції. У цій статті ми розглянемо важливі моменти, які варто врахувати перш ніж зробити замовлення в інтернет-магазині.

Що собою представляє туристичний ніж і для чого він потрібен?

Важко переоцінити роль такого інструменту у поході. Адже за допомогою туристичного ножа можна заготовити дрова, відремонтувати спорядження чи надати першу медичну допомогу потерпілому. Тож і вимоги до цього знаряддя досить високі. Ніж для туриста повинен бути зручним, багатофункціональним, надійним у використанні, міцним. Все у ньому має бути продуманим до дрібниць. Лише якісні матеріали, відсутність виробничих дефектів і помилок при виготовленні. Складається туристичний ніж із трьох важливих елементів, а саме:

  1. Клинка. Він повинен бути гострим і міцним, незалежно від типу ножа. Довжину леза слід підбирати індивідуально під свої потреби. Врахуйте, як саме і за яких обставин плануєте використовувати виріб.
  2. Леза. Найоптимальніший варіант – лезо з класичною заточкою без щербин. Моделі ножів зі щербинами будуть незручними, якщо ви будете використовувати їх в процесі приготування їжі.
  3. Ручки (держака) – це та частина, за яку ви тримаєте туристичний ніж. Вона може бути виготовлена з дерева або пластмаси.

Пам’ятайте, аби ніж довго служив, лезо потрібно добре чистити і насухо витирати після кожного використання. Такі нехитрі маніпуляції попередять появу корозії, збережуть естетичний вигляд інструменту і значно продовжать термін його експлуатації. У інших способах догляду не виникне потреби.

Особливості і види ножів для туризму

У сучасних каталогах туристичного знаряддя представлена величезна кількість ножів, тому розгубитись може кожен. До цієї категорії належать і кишенькові моделі, і мисливські зразки, і мультитули, і інструменті для виживання. Кожен мандрівник обирає собі туристичний ніж залежно від свого бачення майбутньої поїздки. Немає такого інструменту, який однаково добре підійде любителю пікніків у передмісті Києва і екстремалу, що подорожує країнами Африки. До того ж споживачів, який планує далеку поїздку, може знадобитись одразу кілька видів знаряддя. Досвідчені туристи і мандрівники, що неодноразово бували за межами України, часто беруть з собою два чи навіть більше ножів. Зокрема це:

  1. Основний. Як універсальну модель використовують суцільні ножі з клинком середньої довжини (приблизно 15 см). Це мають бути особливо міцні інструменти, що підходять для різних силових операцій, наприклад розчищення ґрунту чи різання гілок.
  2. Додатковий. Ви можете обрати як допоміжний ніж складну модель чи виріб з фіксованим клинком. Таке знаряддя підійде для тонкої роботи, а саме нарізання продуктів чи інших маніпуляцій.
  3. Третім інструментом може стати мисливське знаряддя чи ножі для виживання. Дехто віддає перевагу швейцарським моделям або різного роду мультитулам (виробам, що крім леза, мають додаткові елементи, наприклад, пінцет, штопор, пилку тощо).

Якщо ви зрідка відправляєтесь у туристичний похід на 1-2 дні, їздите на пікнік у ліс чи за місто, цілком можете обмежитись одним ножем, який буде зручним і універсальним у користуванні. Серед характерних особливостей туристичних ножів можна виділити такі:

  • велика товщина леза по обуху – воно забезпечує потрібну міцність виробу. У поперечному розрізі ніж має вигляд витягнутого трикутника: товстий обух і достатньо тонке лезо;
  • висока ергономічність рукоятки – аби за будь-яких обставин туристичний ніж надійно лежав в руці.

Якщо говорити про геометрію клинка, найбільш практичною вважають форму drop point. Згідно з нею прямий обух має опущену точку вістря, лезо широке і вкорочене. Така форма універсальна і збалансована, оскільки ножем однаково просто провести операцію проколювання чи різання. При цьому кожен користувач може віддати перевагу й іншій формі виробу залежно від мети запланованого походу. Аби за потреби мати швидкий доступ до туристичного ножа, варто зберігати його в окремій кишені рюкзака чи сумки. Моделі, які не складаються, необхідно носили в чохлі, виконаному з водонепроникної міцної тканини.

Складний і суцільний туристичний ніж: переваги кожної конструкції

Кожен турист стикається з проблемою вибору конструкції ножа. Базовим варіантом вважається знаряддя суцільного типу. Воно довговічне, зручне в користуванні, дозволяє виконувати широкий спектр завдань – від заготівлі дров для розпалювання багаття до чистки овочів. Мисливські ножі, як правило, теж не складаються. Варто розуміти, що інструменти з фіксованим лезом мають більшу міцність (однак ця характеристика залежить перш за все від якості матеріалів і процесу виготовлення). Також основними перевагами суцільного ножа є:

  • проста конструкція;
  • елементарний догляд за лезом і виробом;
  • відсутність рухомих деталей, які можуть зламатися.

Складні туристичні ножі більш компактні за розміром і часто функціональніші. Для звичайного походу, позбавленого екстремальних моментів, знаряддя зі складною конструкцією буде цілком достатньо. Воно має такі примітні особливості:

  • займає мінімум вільного місця (поміщається навіть у кишені);
  • зручне зберігання – не потрібно купувати додатковий чохол, аби дотримуватись правил безпечного користування;
  • безпечне транспортування – ризик випадково порізатися практично відсутній.

Якщо ви обираєте складний туристичний ніж, зверніть увагу на такі характеристики:

  • особливості механізму відкривання леза туристичного ножа;
  • наявність фіксатора (адже це є гарантією вашої безпеки);
  • зручна і невибаглива ручка, виконана з практичного матеріалу, наприклад синтетики чи дерева (в останньому випадку матеріал повинен бути оброблений засобом, що захищає від вологи).

Також варто поговорити про мультитули. Їхня назва прямо натякає на призначення виробу, адже буквально перекладається, як "багатофункціональний інструмент". Знаряддя виконує одночасно кілька корисних завдань. Він суттєво заощаджує місце в рюкзаку, адже заміняє собою одразу кілька пристосувань. Обов’язково візьміть з собою мультитул, якщо вирушаєте в тривалу поїздку або на кемпінг.

Для виготовлення різальної частини туристичного ножа використовують сталь. Матеріал міцний, довговічний, не деформується протягом тривалого проміжку часу. Мисливські чи туристичні ножі з дамаської сталі користуються величезною популярність серед справжніх професіоналів.

Виробники туристичних ножів: якому віддати перевагу?

При виборі туристичного ножа звісно потрібно звертати увагу на характеристики виробу, однак є й важливіші фактори. Зокрема значення має якість вихідної сировини та професіоналізм майстрів, які виготовляють мисливську і туристичну продукцію. Прекрасно себе зарекомендували на ринку такі відомі бренди, як:

  1. Ganzo.
  2. Grand Way.
  3. Mora.
  4. Rambo.
  5. "Кульбіда & Лесючевський" та багато інших.

Кожен із цих виробників спеціалізується на певному типі виробів, тому перед покупкою варто уважно вивчити асортимент, аби знайти оптимальний варіант інструменту саме для себе.

Великий асортимент складних туристичних ножів в інтернет-магазині Wellgo

На нашому сайті представлений широкий вибір інструментів для походів і подорожей за доступною ціною. Кожен зможе підібрати оптимальне знаряддя – чи то компактний складний ножик, чи багатофункціональний мультитул. Вся продукція з каталогу характеризується високим рівнем якості, адже при виготовленні використовується найкраща сталь і дерево, які пройшли відповідну перевірку. В інтернет-магазині також можна купити суцільні туристичні ножі. Вони надійні і показуються себе з найкращого боку в процесі виконання робіт із навантаженням. Розкрити бляшанку, порізати гілки, працювати з продуктами різної щільності – суцільний туристичний ніж впорається з будь-яким завданням. Частина моделей вже комплектовані міцним чохлом чи піхвами для зручності і безпеки транспортування.

Переваги співпраці з інтернет-магазином Wellgo очевидні. Клієнти нам довіряються завдяки:

  • найбільшому асортименту ножів для туризму й полювання;
  • низьким цінам, постійним акціям і знижкам;
  • швидкій доставці у будь-яке місто України – Львів, Київ, Одесу, Харків чи інші міста;
  • безкоштовним консультаціям від провідних фахівців, які бездоганно знаються на продукції.

Врахуйте при виборі матеріал, заточку леза, конструкцію і форму – це дозволить придбати справді хороший туристичний чи мисливський ніж, який не підведе за жодних обставин. Рекомендуємо вироби з легованої сталі, адже вони не ржавіють, а також моделі з вуглецевої сталі, обробленої спеціальним покриттям. Наші консультанти дадуть відповіді на всі питання стосовно продукції, оформлення замовлення і доставки. Співпрацювати з інтернет-магазином Wellgo вигідно, переконайтесь у цьому самі. 

Вгору