ПРАЦЮЄМО. ВІДПРАВЛЯЄМО КОЖЕН ДЕНЬ КРІМ СБ ТА НД
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Робочі дні: Понеділок - п'ятниця 09:30–17:00

Сб-Нд:  Вихідні

0
Мій кошик

Рекурсивні луки

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Рекурсивні луки – ефективне знаряддя у вмілих руках

Сучасні рекурсивні луки, що представлені на сторінках інтернет-магазину Wellgo, популярні серед користувачів. Вони мають класичну форму і приємні вигини. При цьому йдеться не про пристрій у вигляді довгої вигнутої палиці тятивою, які можна було побачити у фільмах про Робін Гуда. Вони нагадують знаряддя, яким користуються олімпійські чемпіони під час видовищних змагань.

Особливість рекурсивного лука полягає в тому, що його дуги вигнуті в напрямку пострілу, тобто у протилежну від спортсмена сторону. Завдяки такій конструкції виникає потужне навантаження при розтягуванні. Тобто докладаючи тих самих зусиль, що й під час стрільби з прямим знаряддям, ви стріляєте точніше й рівніше, а стріла долає більшу відстань. Рекурсивний лук ефективно зберігає енергію, надаючи стрілі велику швидкість. Саме тому він активно застосовується у тих випадках, коли інші моделі вкрай важно залучити (наприклад, у густому лісі чи при верховій стрільбі).

Рекурсивні луки: історія появи, конструкція та особливості

Неможливо однозначно сказати, яка країна є батьківщиною рекурсивних луків. Однак є здогадки, що почали їх використовувати у степах Монголії. Згідно з археологічними розкопками, рекурсивні луки застосовували місцеві кочівники часів античності. Оригінальну конструкцію запозичили практично усі азійські народи, османи, скіфи, араби, візантійці, індійці. Сучасні моделі рекурсивних луків значно удосконалені, виготовляються з використанням високоточних інноваційних технологій і надміцних матеріалів.

Спортивний рекурсивний лук складається з двох основних і додаткових елементів. Зокрема це:

  1. Руків’я. Це центральна частина лука. Найпростіший варіант – дерев’яне руків’я, ним користуються новачки для освоєння навичок стрільби з лука. Дерево – недорогий матеріал, який здешевлює процес виробництва всієї конструкції. Купити таку модель рекурсивного лука можна за демократичною ціною. Складніші у виготовленні алюмінієві знаряддя. Вони виготовляються методом лиття під тиском або фрезерування заготівель. Руків’я, зроблені другим способом, є еталонними та мають багато переваг перед моделями, виконаними шляхом лиття. Існують також карбонові держаки. Вони менш поширені через свою високу ціну, складне виробництво і певні труднощі у стрільбі, які нерідко виникають у спортсменів.
  2. Плечі. Вони виготовляються з дерева, композитного полімерного матеріалу (фібергласу), карбону у поєднанні з деревом. Також можлива комбінація інших матеріалів. Найдешевші – рекурсивні луки з дерев’яними плечима, а дорогі – зі склопластику.
  3. Аксесуари. Основне завдання цих додаткових елементів – допомогти стрілку більш точно потрапляти в ціль. Щонайперше йдеться про приціл, який істотно полегшує прицілювання для новачків. Також на рекурсивний лук можна встановити систему стабілізаторів – перехідник, трійник, центральний і бічні стабілізатори. Дія система направлена на утримання прицілу в центрі мішені. Для того щоб досягнути максимальної точності пострілу, варто встановити плунжер. Він допомагає налаштувати стрілу в площині лука і компенсувати її вигин під час вильоту. Також можна купити клікер. Цей додатковий аксесуар клацанням сигналізує про те, що досягнута максимальна довжина розтяжки тятиви. Завдяки цьому лучник здатен щоразу стріляти однаково. Ще один корисний аксесуар – поличка, на яку можна покласти стрілу перед тим, як зробити вистріл.

Якими саме аксесуарами доукомплектовувати рекурсивний лук, кожен вирішує в індивідуальному порядку. Ви можете обійтись мінімумом, або ж оснастити свій інструмент максимальною кількістю додаткових елементів.

Види рекурсивних луків та їхня специфіка

Сьогодні розрізняють три основних види рекурсивних луків, кожен з яких має свої особливості. Зокрема це:

  1. Традиційні (класичні) моделі. Найчастіше вони виготовляються з дерева, прицільними елементами не оснащуються. З огляду на таку лаконічну конструкцію і комплектацію, стрільцю доводиться прицілюватись по наконечнику стріли, або ж покладаючись на власну інтуїцію чи досвід. Для оперення стріл використовують пташине пір’я.
  2. Олімпійські моделі. Вони є своєрідним переосмисленням класичних луків. Це єдиний різновид цієї зброї, що бере участь в Олімпійських іграх. Однак варто додати, що в окремих категоріях Параолімпійських ігор дозволені до змагань блокові моделі.
  3. Блокові рекурсивні луки. Це дійсно вінець будови лука. Для виготовлення цих знарядь використовують інноваційні матеріали та застосовують передові технології. Завдяки складному механізму і специфіці конструкції, лучник докладає менше зусиль для утримання тятиви натягнутою під час прицілювання. Однак головна перевага – більше навантаження на стрілу в міру її розгону (мінімізується стартова деформація). Ціна блокового лука вища, ніж класичні чи олімпійські моделі, проте стрільба максимально точна.

Видів рекурсивних луків існує багато. Підбирати для себе оптимальний варіант фахівці радять емпіричним методом. Варто спробувати постріляти з кількох моделей, аби визначити, який найбільш зручний. Якщо узагальнити, то стріляти з рекурсивного лука напрочуд легко, комфортно і приємно.

В інтернет-магазині Wellgo можна купити рекурсивний лук для спортивних і дружніх змагань, полювання, розваги та інших цілей. На сайті представлені моделі та аксесуари до них на будь-який смак і гаманець. В каталозі ви знайдете як бюджетні, так і дорогі професійні знаряддя. Якщо у вас виникли труднощі з вибором, зверніться до консультантів магазину. Ми готові допомогти вам підібрати рекурсивний лук з урахуванням індивідуальних потреб та вимог. Купуючи цю зброю, не нехтуйте правилами безпеки. Рекомендуємо також придбати краги і наплічники, аби уникнути таких прикрих наслідків стрільби, як мозолі та синці.

Вгору