Ще не народився той мисливець, який спокійно пройде повз вітрини з мисливськими ножами. Ніж для полювання - той предмет, без якого екіпірування для походу в ліс виявиться неповним. У статті розповімо, як вибрати справжній мисливський ніж, без претензій на надмірну красу і манірність.

Надмірний дизайн, вигадливе різьблення - всі ці ознаки видають підробку, місце якої в шафі за склом. Справжній мисливський ніж виділяється лаконічністю і функціональністю.

З якої стали виходять найкрутіші ножі

Краща сталь для мисливського ножа - хромована нержавіюча сталь. За ножем з інших матеріалів доглядати непросто. Якісні і міцні мисливські ножі можна вибирати як з зарубіжної стали, так і зі сталі вітчизняних виробників.

Відразу скажемо, що не розглядаємо декоративні матеріали типу дамаської або булатної сталі як крутий подарунок мисливцеві. Якщо ви не знавець такої стали, і вам раніше не доводилося мати з нею справу, можете не вгадати з якістю, і гроші будуть витрачені даремно. Для кращої якості вибирайте ніж з нержавійки з хромованим покриттям.

Перед покупкою запитайте про країну-виробника матеріалу. Найкращими видами сталы для якісних і бюджетних мисливських ножів вважаються:

- Скандинавська сталь - універсальний міцний і пластичний метал.

- Американська сталь.

- Вітчизняна нержавійка, міцна і довговічна сталь, конкурує з американською.

- Японська нержавіюча сталь.

- Стара добра медична сталь, з якої роблять хірургічні інструменти. Не піддається корозії і довго тримає заточку.

Мисливські ножі преміального сегменту з порошкової сталі - відмінний подарунок досвідченому мисливцю. Однак для новачка підійде ніж з бюджетного ряду, оскільки порошкова сталь складна у догляді і коштує на порядок дорожче.

Профіль і тип заточки.

Рівний і прямий профіль клинка - так ви впізнаєте справжній ніж для полювання. Прикраси у вигляді пил, шипів і іншої мішури вкажуть на жалюгідну підробку. Ножем для полювання доведеться як різати, так і наносити удари. Будь-які надмірності ускладнять процес.

Найпоширеніші типи профілю:

- ніж з прямим по всій довжині обухом.

- ніж, у якого лінія обуха спускається до кінчика з середини клинка.

- ніж з обухом, що йде в кінчик по дузі.

Найміцнішим вважається ніж з типом 2

Перетин клинка і його заточка.

Конвекс - ніж з опуклими лінзоподібними спусками. Дуже міцний екземпляр, здатний розрубати навіть дерево або кістку.

Холлоу - бритвенная заточка з увігнутими спусками. Мисливський ніж з лезом такого типу відмінно ріже, але від сильного удару або при зіткненні з твердим предметом здатний пом'ятися або розкришитися.

Компаунд - спуски у такого ножа прямі, з прямими підводами.

Флет - ніж з прямими спусками від обуха. Добре підійде для різання м'яких матеріалів, але для дерева непридатний.

Сканді - інструмент з прямими спусками від клинка, без підведень. Такий ніж - відмінний вибір, якщо збираєтеся рубати сучки і гілки.

Довжина клинка, його форма і призначення.

Вибираючи ніж, варто враховувати, для чого саме його купуєте. Часто на полюванні потрібно відразу три різних ножа - основний ніж для оброблення дичини, доборний ніж і скінер для зняття шкур.

Мисливський ніж - універсальна зброя, прямий, без вишукувань і викривлень. Клинок універсального мисливського ножа повинен бути від 8 до 15 сантиметрів в довжину.

Скінер - ніж для зняття шкур. Клинок широкий і короткий, до 12 см в довжину, кінчик може бути затупленим. Без такого ножа зняти шкуру акуратно і без пошкодження не вийде.

Доборний ніж - ніж для добивання звіра. Довгий клинок від 15 см і більше. Іноді без нього можна обійтися, замінивши його універсальним мисливським ножем.

Ножі зі складним лезом для полювання не створені, оскільки не тримають навантаження. Такий ніж здатний скластися в найвідповідальніший момент. У кромки постійно будуть набиватися кров і бруд. Ніж буде іржавіти і псуватися.

Тип рукояті.

Купуючи ніж, придивіться до його рукояті. Якщо вона лежить в долоні, як влита, не ковзає, і підходить за розміром охоплення, значить це ваш ніж. Найкраще підійдуть деревина, композит зі скловолокна, термопластичний каучук. Металеві, кістяні і лаковані рукоятки - іграшка для зберігання в шафі за склом. У похідних умовах вона вас підведе.

Перед тим, як оплатити покупку, візьміть мисливський ніж в руку. Якщо є хоч найменша незручність, від такої покупки краще відмовитися. Надалі від незручного особисто вам ножа будуть з'являтися мозолі. Найбільш зручними і практичними виявляються найпростіші рукоятки.

Мисливський ніж це холодна зброя чи ні?

Відповідно до закону, до холодної зброї зараховують ножі з клинком не менше 9 см довжиною, товщиною 2,6 мм. та іншими параметрами. Якщо ніж не відповідає одній з умов, він стає господарсько-побутових інструментом. Важливо знати, що в нашому магазині ножів не продається холодна зброя.