Про легендарних японських воїнів, що понад усе шанують кодекс, чув кожен. Самозречення й дисципліна, бойове мистецтво на межі людських можливостей, екзотичні обладунки й звісно ж зброя – образ самурая вабить і захоплює. Сьогодні, аби відчути себе справжнім самураєм, не потрібно проходити випробувань і робити харакірі. Достатньо обрати в каталозі інтернет-магазину wellgo.ua самурайський меч, який є точною декоративною реплікою бойового клинка. Хоч його не можна використовувати, як зброю чи реквізит для тренувань, він має неймовірну силу та вишукану красу. Практично неможливо встояти перед спокусою взяти ніж в руки й відчути його енергію. Якщо ви вирішите презентувати японський самурайський меч поціновувачу якісних клинків чи колекціонеру, зробите йому найкращий подарунок. Адже це більше ніж функціональна холодна зброя, а справжній витвір мистецтва.

Розкішна і стильна катана – це сувенірний варіант унікальної та красивої зброї, представницький аксесуар, презент, що має глибоке значення. Ми пропонуємо широкий асортимент моделей самурайського меча на будь-який смак. На сайті представлені як елітні дорогі, так і бюджетні клинки, тому кожен знайде для себе оптимальний варіант. Самурайські мечі відрізняються дизайном, довжиною, декоративним оформленням і комплектацією. Однак кожен виріб має власний стиль та характер.

японский меч

5 цікавих фактів про японський самурайський меч катана

У японській культурі дворучний самурайський меч має сакральний зміст. Це не просто данина традиціям пращурів, ефектний сувенір чи елемент історичного національного костюма. Катана для японця – справжній друг і захисник, якому можна довірити власне життя, надійний порадник і почесний гість у домі. Це справжня візитівка Країни висхідного сонця. Ось кілька цікавих фактів про самурайський меч:

 1. Виготовлення клинка – справжнє мистецтво, яке підвладне лише обраним майстрам. Кують самурайський меч вночі у білосніжному одязі (догі), яке символізує очищення душі та чистоти тіла. Обраний час доби пояснюється необхідністю точно контролювати температуру розжареного металу, визначаючи її за кольором. Майстри опановують цю техніку роками й десятиліттями. Учням перші кілька років взагалі заборонено доторкатись до зброї руками. Вважається, що вони осягають досконалість серцем і очима.
 2. Раніше володіти катаною могли лише самураї. З XV століття вона стала їхньою головною зброєю, а звичайним японцям було заборонено користуватись самурайським мечем, зберігати його чи просто торкатись під страхом смертної кари. Лише в XIX сторіччі ситуація змінилась. Сьогодні ж кожен охочий може купити самурайський меч для себе чи в подарунок іншій людині.
 3. Катана є справжньою любов’ю істинного самурая. Японці ставляться до своїх клинків надзвичайно дбайливо і трепетно, як до дітей, наділяють їх душами та іменами. Чистити й заточувати катану могли годинами, використовуючи різноманітні специфічні аксесуари та методи. Огляд, передача з рук в руки – справжні ритуали. Не можна торкатись до леза без рукавичок чи хустинки, аби не залишити слідів на металі. Передавати меч потрібно лише вістрям вгору чи заточкою до отримувача.
 4. Носіння самурайського меча має власний строгий етикет. Перелік правил доволі широкий. Зокрема, катану потрібно завжди носити в піхвах за поясом. У гостях самурайський меч завжди залишали при вході на спеціальній підставці. Якщо самурай очікує конфлікт, він тримає катану в лівій руці у повній бойовій готовності. Тримати меч у правій руці – ознака довіри.
 5. Не всі знають, що лівосторонній рух в Японії є проявом поваги до історії, традицій, культурі самураїв. Адже ті носили меч з лівого боку, аби зручно було вихопити клинок й атакувати супротивника у випадку необхідності.

Японська катана – дивовижна і незвичайна зброя. Вона стає справді респектабельним подарунком, який згодом будуть передавати з покоління в покоління. Такий сувенір аж ніяк не назвати скромним, адже він демонструє бездоганний смак адресанта і є проявом особливої поваги до винуватця урочистості. Сувенірна катана стає вічним символом мужності, гідності, відданості та відваги.

Самурайський меч для колекціонерів: достойні екземпляри для справжніх поціновувачів

Європейців, зокрема й українців, надзвичайно приваблюють японські традиції, культура, кухня, бойові мистецтва. Екзотична японська зброя стане тим подарунком, який справляє неймовірне враження на будь-якого чоловіка. Адже пристрасть до холодного блиску металу, красивої і небезпечної зброї закладена глибоко в його характер і душі. Все, від вишуканих ліній гартування, що з’являються внаслідок особливої технології кування, до обтягнутого натуральною шкірою і обвитого шовковим шнурком руків’я – у катані прекрасне й викликає захоплення.

Сувенірний самурайський меч ТМ Grand Way здатен вразити розкішним дизайнерським виконанням. Він може мати різне руків’я, виконане з твердих порід дерева, обплетення, що імітує шкіру ската, та інші варіанти втілення. Розробники компанії досягли високої точності у виробництві автентичної японської зброї. Декоративний самурайський меч виготовляється з дотриманням канонів японської технології та комплектується всіма необхідними атрибутами. Жителі Києва та інших регіонів України можуть купити за цінами виробника й отримати з доставкою набір, що, окрім самого клинка, включає:

 • піхви (сая);
 • шнур для кріплення піхов (сагео);
 • обплетення руків’я;
 • текстильний чохол та спеціальна дерев’яна підставка для зберігання самурайського меча;
 • аксесуари по догляду за клинком.

Кожна модель, представлена в нашому каталозі, може стати гордістю і справжньою окрасою колекції холодної зброї. Клинок сувенірного самурайського меча, виготовлений з високоякісної сталі, за умов дотримання правил догляду, чудово зберігає розкішний зовнішній вигляд, не покривається плямами та не ржавіє. На сайті також можна придбати цілий набір мечей, що є репліками японської зброї. Він включає катану, що є копією клинка з фільму “Останній самурай”, та два малих ножі – вакідзаші й танто. Такий набір має назву дайсе, а всі його складові елементи повною мірою відповідають автентичним мечам. Піхви прикрашені ієрогліфами, що позначають чесність, повагу і доброзичливість. Це три з семи чеснот справжнього самурая.

Кожен зможе відшукати клинок за своїми смаковими вподобаннями. Подарунковий, щедро прикрашений та майстерно декорований, меч чи катана з мінімалістичним оформлення для тих, хто розуміє справжню внутрішню красу, що прихована від очей. Якщо ви не знаєте, якому варіанту віддати перевагу, зверніть за інформаційною підтримкою до кваліфікованих консультантів нашого інтернет-магазину. Вам допоможуть підібрати модель з врахуванням потреб і смакових вподобань, розкажуть про всі деталі щодо оформлення замовлення і його доставки по Україні.

Шабля чи меч: про що сперечаються дослідники та майстри

Невеликий вигин японського меча, який є наче гармонійним продовженням злегка вигнутої руки, пояснюється кількома особливостями. Значення має специфіка термічної обробки матеріалу, а також нюанси самурайського мистецтва фехтування. Саме цей вигин дає підстави порівнювати японську катану з шашками та шаблями. Однак ця ознака характерна саме для самурайської зброї з огляду та такі моменти:

 • техніка бою, що передбачає удари, які рубають та ріжуть;
 • можливість завдавання колючих ударів, аби попасти в щілину в обладунках супротивника;
 • можливість одноручного хвата на рівні з дворучним.

Історичні обладунки японських воїнів складались не зі сталевих пластин і металевих кілець чи луски, а таких матеріалів, як шкіра, дерево, китовий вус. Це свідчить на користь специфіки самурайських мечів. Ще одна характерна відмінність, що дозволяє називати катану мечем, а не шаблею, є відсутність зменшенням ширини у напрямку до вістря. Саме ця ознака властива зброї шабельного типу.

Самурайський меч є унікальною у своєму роді зброєю. Справжні традиційні катани й сьогодні у Японії є національним надбанням. Вони не поступають у вільний продаж, заборонені до вивозу з країни, а милуватись їхньою неймовірною красою можна лише в музеях чи на виставках приватних колекціонерів. Якщо ви є поціновувачем такої унікальної зброї, поспішайте придбати японський самурайський меч в нашому інтернет-магазині. Вони представлені в розділі сувенірної зброї в широкому асортименті. Доторкніться до древніх японських традицій та зануртеся у дивовижну культуру цієї країни.