Ніж метелик або балісонг - всесвітньо відома знаменитість і справжня "зірка" серед складних ножів, а все завдяки унікальному поєднанню специфічної конструкції, естетичних особливостей, практичної сторони і функціональних можливостей. Охочі купити ножі метелики вперше в житті або поповнити свою колекцію черговим оригінальним виробом, переглядаючи сторінки каталогів виробників, виявляють, що асортимент балісонгів вражає величиною і різноманітністю, а дизайнери не втомлюються радувати цінителів унікального стилю красивими і ефектними новинками.

Придбати ножі від провідних світових виробників, зарубіжних і вітчизняних в Україні сьогодні можна за найдемократичнішими цінами. У пошуках відповіді на питання - скільки коштує ніж-метелик, доведеться спочатку розібратися в їх різновидах, напрямках застосування, особливості продукції популярних торгових марок (Grand Way, Benchmade, Boker) і, головне, - призначення виробу.

                                           нож бабочка

                                                                 Види ножів балісонгів

Залежно від специфіки конструкції, а також особливостей проходження виробничих процесів, можна розділити ножі метелики на наступні основні різновиди.

1. Класичні філіппінські сталеві ножі метелики. Це вироби переважно кустарного виробництва, яке не розраховане на серйозні об'єми. Подібні речі представляють інтерес більше для окремих цінителів і колекціонерів, ніж для широкої аудиторії, яка збирається використовувати ніж балісонг за його прямим призначенням. Майстри нерідко прикрашають леза і рукояті різьбленням і інкрустацією. Автентичний ніж метелик може коштувати як символічних, так і нечуваних грошей. Філіппінські класичні ножі - зброя небезпечна, довжина леза у них становить від 12 до 16 см, так що і загальна довжина буде вдвічі більше дозволених до продажу в нашій країні аналогів.

2. Бойові функціональні балісонги. Великі виробники приділяють мінімум уваги автентичності і максимум - практичності, функціональності і стильному дизайну. В Україні можна купити моделі з "люксового сегмента" - вироби Benchmade, Cold Steel або Boker, але при цьому теж не можна однозначно сказати, скільки коштує ніж метелик, адже ціни на моделі одного бренду можуть відрізнятися в рази. Так, наприклад, Boker Magnum "Balisong all black" 06EX402 коштує близько 400 грн, а Boker Plus "Balisong Tactical Small" 06EX004 з накладками з G10 на рукоятках - вже понад 2000 грн. У будь-якому випадку фірмовий ніж метелик варто купити заради високоякісних матеріалів, скрупульозно проробленого механізму, зручного і чіткого розкриття, надійності, зносостійкості і довговічності виробу.

3. Тренувальні "метелики". Якщо класичний балісонг - це одночасно зброя для самооборони і кишеньковий ніж з універсальними функціями, то тренувальний ніж-метелик - його абсолютно безпечний і нешкідливий аналог, призначений для відпрацювання трюків з відкриттям, закриттям і обертанням будь-якої складності без найменшого ризику порізати пальці. Новачкам у фліппінгу обов'язково варто купити тренувальний девайс, механізм роботи якого повністю ідентичний стандартному ножу, а вартість невелика. Габарити тренувальних моделей зазвичай трохи збільшені в порівнянні з гострим знаряддям, що дозволяє розробляти рухливість пальців і відпрацьовувати всілякі трюки без травматизму.

Ніж метелик не схожий ні на один інший в світі, це дійсно унікальний виріб, політ "крил" якого заворожує і підкорює серця чоловіків у всьому світі вже багато десятків років поспіль.

                                                Ніж метелик - іграшка чи зброя?

Балісонг в якості зброї, яка використовується для самооборони, - вдалий вибір, оскільки поєднує в собі одночасно клинкові і ударні властивості, що створює умови для дозованого впливу, адаптуючись до мінливих в протистоянні обставинам. При необхідності, оволодівши майстерністю в достатній мірі, можна чергувати ударні прийоми складеним ножем і ріжучі та колючі удари розкритим.

До речі, під час використання спеціальних конструктивних рішень (трикутний хвостовик, специфічна форма рукояток, виступаючий кінчик леза і т. і.) Навіть закритий балісонг залишається грізною і ефективною зброєю.

Замислюючись над питанням, скільки коштує ніж метелик від хорошого бренду, і чи має сенс платити за нього більше, не забудьте про такі важливі для прийняття рішення моменти:

1. Балісонг - найнадійніший і одночасно найшвидший з усіх складних ножів.

2. Перед моделями з лінійними і штифтовими замками метелик має перевагу по комфорту експлуатації та швидкості відкривання (однією рукою за секунду, плюс дуже хороша фіксація).
3. У порівнянні з викидними ножами, балісонг виграє завдяки надійності і простоті механізму. Відсутність пружин, складних вузлів, дрібних деталей, що вимагають регулярного чищення і специфічного догляду робить ніж-бабочку на подив довговічним.

Єдиним мінусом, який можна поставити метелику в докір, залишається необхідність навчитися спритному поводженню з ним. Але мінус цей дуже легко перетворюється в плюс, коли ви розумієте, скільки задоволення може доставити сам процес навчання фліппінгу.

      Скільки коштує балісонг вітчизняного виробництва і в чому причини популярності продукції українських брендів

Відразу відзначимо, що балісонги не належать до категорії холодної зброї і продаються абсолютно вільно, так що не потрібно отримувати спеціальні дозволи для їх покупки. Але це далеко не головна причина високого попиту на них. Величезною популярністю користуються сьогодні вироби української торгової марки Grand Way, якій вдається вже майже 20 років підтримувати демократичну цінову політику, випускаючи товари відмінної якості, що заслужили високі оцінки і любов споживчої аудиторії.

Те, скільки коштує ніж метелик, залежить від марки стали, твердості клинка, методу обробки його поверхні, конструктивних особливостей та інших моментів, але з середнім бюджетом близько 200 - 300 грн, перед вами відкриваються дуже великі можливості вибрати гідний балісонг.

Перерахуємо також і інші причини популярності стильних балісонгів Grand Way, крім їх неймовірного різноманіття і доступної вартості.

1. Геніальна у своїй простоті і надійності конструкція, в якій відсутні складні механізми, що знижують термін життя складного інструменту через можливі поломки.

2. Фіксація відкритого клинка настільки міцна, що ніж метелик, який коштує зовсім недорого, цілком може змагатися з ножем, у якого фіксоване лезо.

3. Оскільки гостре (або тренувальне) лезо повністю ховається між половинками рукояті в складеному стані, виробник може використовувати клинки з двостороннім заточуванням.

4. Вам не доведеться думати, скільки коштує чохол або піхви для балісонга, оскільки ніж метелик в ньому не потребує, знову-таки через особливості конструкції - піхвами служать половинки рукояті.

5. Процес відкривання і закривання ножа можливий однією рукою, більш того, він настільки гарний і ефектний, що став причиною народження цілої субкультури і перетворив вигадливі маніпуляції з балісонгом (фліппінг) в хобі і навіть спорт для безлічі людей по всьому світу. У мережі можна знайти величезну кількість описів, демонстрацій і навчальних відеороликів, присвячених мистецтву володіння фліппінгом.

6. Балісонг в закритому стані теж може використовуватися як зброю для самооборони, якщо освоїти нескладну техніку управління короткою паличкою для долоні.

Зовнішній вигляд, який має ніж-метелик, дуже важливий для фліпера, адже краса і незвичайний дизайн виробу дуже позитивно впливають на вироблений під час демонстрації спритних маніпуляцій ефект.

Скільки коштує реальний і віртуальний балісонг

Красивий сталевий ніж метелик підкорює серця людей різного віку і професій. Зрозуміло, голлівудським режисерам теж не вдалося байдуже пройти повз такого оригінального ножа, так що з'явилося безліч екранних образів, знаковою деталлю яких став ефектний, стильний і агресивний балісонг. Втім, сьогодні "головним з усіх мистецтв" для нас є вже не кіно. Індустрія комп'ютерних розваг залишила далеко позаду за популярністю (розмаху та охопленням аудиторії) кінематограф, але старий добрий "метелик" все-таки не здав своїх позицій. Неймовірно популярні мегахітові мережеві шутери, такі як Counter-Strike: Global Offensive познайомили з балісонгами нове покоління. Години, проведені в грі, познайомили геймерів з цим дивовижним і унікальним ножем, аби відродити моду на нього.

Відзначимо, що цифрова цінність культових балісонгів в грі досягає великих висот. Якщо віртуальний ніж метелик має вартість 1000-1500 USD, то це ще не межа. Нічого дивного, що інтерес юних геймерів переміщається з віртуального середовища в реальне життя, так що тренувальний прообраз культового ножа, купити який можна за 200-300 грн може стати просто ідеальним подарунком для підлітка. Такий презент буде до того ж вельми корисним, як ефективний тренажер для дрібної і великої моторики рук. Практика обертання метелика позитивно позначається на рухливості пальців і кисті, сприяє розвитку координації рухів і тією особливою спритності на межі передчуття, яку досвідчені фліпери називають "почуттям ножа". Потужною мотивацією до тренувань може стати перегляд free styling, показових тренувальних виступів аматорів і професіоналів, які демонструють чарівну техніку маніпуляцій з цими ножами.