Ножі-метелики, вони ж балісонги, - це незвичайний вид складної «холодної» зброї, імовірно винайдений філіппінськими рибалками, унікальність якого полягає в специфічній конструкції. Справа в тому, що ріжуча частина ножа-метелика в складеному вигляді ховається за рухомими частинами рукояті, які фіксуються за допомогою застібки. Досить одного помаху руки, щоб стрімкий «політ крил» балісонга миттєво оголив його лезо, тим самим приводячи складник в робочий стан.

Однак подібний різальний інструмент недовго пробув надбанням одних лише філіппінців. Коли під кінець XIX століття це острівна держава опинилася в зоні відповідальності США, підприємливі американці не тільки гідно оцінили подібні самобутні ріжучі інструменти, а й оперативно розповсюдили їх по всьому світу. Зовні не схожі ні з одними іншими клинками з доступних на той час на ножовому ринку, вони відразу ж припали до душі навіть самим вибагливим ножеманам.

Втім, балісонги не залишають байдужими і сучасних мисливців, рибалок, мандрівників, а також міських жителів. А особливо закохують в себе екземпляри з яскравим барвистим забарвленням. Такий сліпучий зовнішній вигляд, який досягається за рахунок кольорів веселки, які плавно поєднуються, негайно ж спонукає купити ніж-метелик градієнт.

Ножі-метелики градієнт: за рахунок чого з'являються переливи на їх лезах?

Як уже згадувалося вище, ключова особливість ножа-метелика градієнт - в його яскравому райдужному забарвленні. Подібного ефекту сучасним виробникам вдається домогтися за допомогою декількох технологій. Найбільш популярні серед них:

— нанесення на лезо і рукоять ножа супер стійкого пігменту. Використання подібного технологічного рішення дозволяє створювати балісонг з ультра яскравими переливами;

— прогартовування металу під дією високих температур. Залежно від того, з якої сталі (простої вуглецевої або більш складної) виготовлений ніж-метелик, до якого температурного режиму схильний, за яких умов нагрітий і охолоджений, такий світловий спектр майбутнього градієнта і виходить.

Ніж-метелик з райдужними переливами на клинку і рукояті, виготовлений в будь-який з цих технік, безперечно, заслуговує на вашу увагу.

Ножі-метелики градієнт: причини їх популярності

В основі всесвітньої популярності і розповсюдженості ножа-метелика градієнт лежить не тільки естетична (наявність переливів на лезі і рукояті), але і практична складова. А саме:

— балісонг, в тому числі і в забарвленні градієнт, - це настільки елементарна конструкція без складних вузлів і механізмів, що виходити з ладу в ній абсолютно нічому;

— в розкладеному вигляді ріжуча частина ножа-метелика градієнт до такої міри непорушна, що практично не поступається за надійністю фікседам - ​​клинкам з фіксованим лезом;

— щоб безпечно зберігати і транспортувати такого роду «холодну» зброю, немає необхідності додатково купувати чохол або піхви. А все завдяки тому, що лезо ножа-метелика градієнт в складеному стані ховається між двох частин його рукояті;

— складання та розкладання подібного ріжучого інструменту з переливами на лезі і рукояті у досвідченого користувача забирає всього кілька секунд. Однак дані процеси не тільки швидкі, але і дуже ефектні. Виходить так, що під час відкривання ножа-метелика градієнт половинки його рукояті і клинок начебто здійснюють політ. Своєчасно помітивши цю особливість балісонга, ті ж американці придумали цілий хоббійний напрямок, іменований фліпінгом і присвячений хитромудрим маніпуляціям з клинком. Мрієте і ви оволодіти мистецтвом трюкового поводження з такого роду «холодною» зброєю? В такому випадку вам доцільно в Wellgo купити тренувальний ніж-метелик градієнт.

Гармонійно поєднуючи в собі простоту конструкції і естетичну привабливість, балісонг в кольорі градієнт - ідеальне рішення для різних категорій споживачів: від любителів активного проведення часу на природі до ножових колекціонерів.

Класичний, тренувальний або навчальний ніж-метелик-гребінець: який балісонг в забарвленні градієнт купити?

Досі не були «знайомі» з ножем філіпінського походження в райдужному забарвленні, але дуже цікаво дізнатися, що він собою являє? А може, ви зважилися професійно опанувати фліпінг або поповнити ножову колекцію яскравим екземпляром? Хоч би яка була мета, рішення одне - купити метелик градієнт. Однак тут головне - не помилитися з модифікацією. Так наприклад:

— барвистий балісонг класичної конструкції - відмінний варіант для повсякденного використання. Він має компактні габарити в складеному вигляді, завдяки чому його безперешкодно можна носити і в рюкзаку, і в кишені брюк: ні там, ні там він не буде заважати. Зате виручить при першій же необхідності;

ніж-метелик градієнт тренувальний - ідеальне рішення для того, щоб спробувати свої сили в фліпінгу. Замість гострого леза такий ніж укомплектований незаточеною округленою пластиною або металевим гребінцем, він відмінно підійде для початкових тренувань, які неминуче передують знайомству з справжнім балісонгом. А завдяки тому, що «метелик» - гребінець градієнт має дзеркальну поліровану поверхню з яскравим райдужним покриттям навіть самі невмілі маніпуляції з нею будуть виглядати більш ніж ефектно;
— ніж-метелик градієнт з нехарактерною формою леза, як правило, притягує увагу цінителів прекрасного. Це може бути серповидний клинок, як у керамбіта, або ріжуча частина, прикрашена декоративними елементами, отворами або серейтором. Втім, відступ від класичних форм клинка жодним чином не позначається на експлуатаційних характеристиках подібних моделей «метеликів». Навпаки, крім того, що такі ножі - естетично привабливі, вони ще й дивно функціональні. Адже незвичайна геометрія їх ріжучої частини не тільки забезпечує інструментам якісний рез, а й збільшує їх проникаючу здатність.

Зуміти вибрати і купити за доступною ціною в Wellgo «правильний» ніж-метелик градієнт - значить серйозно наблизитися до здійснення своєї мрії.