Кількість
|
Вартість
|
||
|
Складні ножі: як вибрати вдалий варіант серед усіх пропозицій
Складні ножі мають попит серед споживачів завдяки своїй універсальності, багатофункціональності, компактності, практичності. Вони безпечні та зручні в експлуатації, допомагають виконувати різноманітні операції в побуті та під час походів. У деяких ситуаціях складний ніж навіть може стати інструментом самооборони й захистити ваше життя та здоров’я у непередбачуваній ситуації. На сучасному ринку України представлений широкий асортимент цієї продукції. На сторінках інтернет-магазину Wellgo ви зможете ознайомитись із різними моделями складних ножів. Враховуючи форму, розмір, бажане декоративне оформлення, кожному вдасться підібрати підхожий для себе варіант.
Що собою представляє складний ніж?
Розкладні ножі – це інструменти, у яких лезо входить в руків'я і фіксується у цьому положенні певним способом, наприклад, за допомогою спеціального замка. Ці вироби мають кілька назв і підвидів, зокрема складні, швейцарські ножі-фолдери. Тактичний складний ніж є безумовно корисною річчю, яка стане в пригоді кожному. Ці інструменти мають попит не лише серед рибалок, мисливців чи туристів. Їх використовують навіть у повсякденному житті, коли виникає така потреба. Мати при собі складний ніж – завжди перевага.
В інтернет-магазині Wellgo можна знайти інформацію про різні моделі знарядь, а також проконсультуватись зі спеціалістами. Саме тут можна купити зручний складний ніж за доступною ціною. Ви зможете індивідуально підібрати набір ключових характеристик, зокрема:
- тип леза;
- спосіб відкривання;
- механізм замка.
Для цього потрібно лише врахувати особисті потреба та побажання. Аби підібрати вдалий інструмент і вигідно його купити в Києві чи іншому місті України, варто ознайомитись з існуючими видами лез і типами замків.
Якими бувають складні ножі та в чому їхні особливості?
Представлені на ринку холодної зброї розкладні ножі, так само як і інструменти з фіксованим лезом, бувають різних видів. Вони відрізняються своїм призначенням, розмірами, геометрією. Однак при оцінці якості розкладних моделей, крім ергономіки руків'я і матеріалу виготовлення, потрібно ще враховувати такі характеристики, як зручність, надійність, безпеку механізму розкладання і фіксатора. Сьогодні можна купити вироби автоматичні та напівавтоматичні, з фіксатором чи без, ножі-метелики, викидні моделі та інші варіанти. Розглянемо їх:
- Звичайний складаний ніж. Це найпростіший варіант, який передбачає наявність компактного виробу без фіксатора. Лезо у такому ножі відкидається з обох сторін руків'я. Коштує він недорого, однак безпека користування доволі низька.
- Мисливські моделі, до яких висуваються більш жорсткі вимоги. При виготовленні використовуються міцні сплави, оскільки потрібно, що клинок витримував високі навантаження. Сучасні інструменти автоматичні. Для того щоб дістати лезо, не потрібно виконувати зайві маніпуляції руками, потрібно лише натиснути відповідну кнопку.
- Зручні складні туристичні ножі. Це універсальні моделі, які стануть у пригоді під час походу чи вилазки на природу. Їхня конструкція передбачає не лише основне лезо, а також наявність додаткових інструментів (наприклад, штопору, пилки тощо).
Щодо розміру виробу, то виробники випускають як зовсім маленькі ножики (з лезом довжиною 4 см), так і габаритні складні інструменти. Сюди ж належать всім відомі кишенькові ножі, які в складеному вигляді легко поміщаються у кишені куртки чи сумки. Продумайте, де саме і в яких умовах будете використовувати виріб. Це суттєво спростить вибір моделі. Якщо вам потрібно купити ножі в Києві, можете зробити замовлення на сайті нашого інтернет-магазину та отримати товар з доставкою.
Леза для складних ножів: основні види і їхні особливості
На сьогодні відомі такі варіанти:
- Класичне лезо з прямим обухом. Цей тип найбільш поширений, завдяки своїй простоті виготовлення і багатофункціональності. Подовжене й округлене лезо чудово підходить для виконання найрізноманітніших робіт.
- Drop-Point. Геометрія цього клинка має схожість с класичною, але точка вістря у такого леза знижена. Завдяки цьому складний ніж отримує прекрасні колючі властивості й стає універсальним у застосуванні.
- Trailing point. Це лезо має підвищене вістря і подовжене різальне ребро, що забезпечує велику площу порізу.
- Clip-Point. Вістря у цьому варіанті більш виражене, а його особливість полягає у виїмці-защіпці. Така конструкція характерна для мисливських, бойових та армійських складних ножів.
- Скрамасакс. Це вузькоспеціалізовані клинки з опущеним вниз вістрям. Лезо рівне по всій площі й призначене для скобління, точних зрізів.
- Танто. Так називається класичне лезо, для якого характерний різкий зріз у напрямку до вістря. Воно демонструє відмінні різальні та колючі властивості.
- Spear-Point. Це нестандартний складний ніж у формі списа для нанесення колючих ударів. Форма характерна для окремих видів мисливських і бойових ножів вузької спеціалізації.
Яке з лез для складного ножа обрати, залежить від призначення виробу. Перед тим як зупинити свій вибір на тій чи іншій моделі, добре продумайте, як будете застосовувати інструмент.
Основні типи механізмів замків у складних ножів
У продажу сьогодні представлені такі варіанти:
- Liner lock. Це один із найпопулярніших видів замків, принцип дії якого гранично простий. В одній з пластин руків'я зроблений розріз, аби при відкритому положенні ножа язичок відгинався всередину і впирався у хвостовик клинка. Аби відкрити замок, потрібно лише натиснути на нього.
- Slip-joint. Таку назву має з’єднання без жорсткої фіксації. Воно було встановлено практично на всіх складних ножах, виготовлених в СРСР. Ковзке з’єднання дозволяє лезу закриватись за умови сильного тиску на обух. Аби розблокувати лезо, потрібно натиснути на край пружини в кінці держака.
- Аxis lock. Це варіант теж доволі популярний. Він передбачає підпружинний штифт, що рухається в площині руків'я. Потрапляючи в одну з двох виїмок на п’яті клинка, штифт фіксує лезо у закритому чи відкритому положенні.
- Arc-lock. Механізм розкладання схожий на попередній, але конструкція вдосконалена і виключене мимовільне розкриття леза.
- Button lock. Це простий і зручний замок, відповідно до якого штифт блокування представлений у вигляді кнопки.
- Ball bearing lock. Механізм із кулькою, що виконує завдання блокувального елемента.
- Plunge-Lock. Цей замок характерний для автоматичних складних ножів, у яких лезо розкривається через бічний отвір. Варто зауважити, що такий механізм вимагає догляду, у нього не повинен потрапляти бруд.
Обирайте для себе найбільш зручний варіант механізму, оцінивши переваги й недоліки кожного.
За якими ключовими критеріями обирати складний ніж?
Ніж вважається складним, оскільки в його конструкції наявний механізм фіксації леза у відкритому чи закритому положенні. Вибір конкретної моделі залежить від ряду завдань, які ви плануєте виконувати з його допомогою. Наприклад, для дрібних побутових завдань (наприклад, заточування олівців) варто купити звичайний складний ніж, а не тактичний для мисливців, яким можна перепилювати гілки чи обробляти дичину. Важливі такі критерії:
- Марка сталі. З цього матеріалу виготовляється основна частина ножа – клинок. Різні марки забезпечують певні показники міцності, твердості, стійкості до зносу, стабільності заточки. Для міських і бюджетних туристичних ножів підійде твердість в діапазоні 56-59 HRC. Ці інструменти ви зможете заточувати самостійно. Якісний клинок не сколюється при контакті з твердими матеріалами, не ржавіє, якщо залишиться на певний час у воді, і не потребує специфічного догляду.
- Форма, вага і розмір. Ці показники формують ергономічність виробу, комфорт в експлуатації. Компактні складні моделі виготовляються з легких матеріалів, що стійкі до корозії та інших агресивних зовнішніх впливів. Моделі з не ковзкими ручками розроблені з урахуванням антропометричних характеристик долоні, тому вони зручні та безпечні.
- Бренд. Бездоганна робота замка, міцність напряму залежать від якості виготовлення, тобто від виробника. Якщо ви хочете бути впевнені, що ніж не розкладеться самовільно, не заржавіє і будете довго служити (за умови належного догляду), обирайте вироби відомих брендів.
Переглянувши наш каталог, ви побачите, що кожна товарна позиція супроводжується докладним описом складного ножа і переліком його характеристик – товщини, довжини, матеріалу леза і руків'я, твердість сталі, тип замка тощо. Це суттєво полегшує пошук підхожої моделі.