Складний залізний або сталевий ніж керамбіт - найпоширеніший тип ножів за кількістю продажів після кухонних. Це унікальний аксесуар, який одночасно буде корисним і в якості зброї для самооборони, і в якості повсякденного елемента для виконання стандартних побутових потреб. Наприклад, відкрити консерви, відрізати щось, дістати з грибниці ароматний білий гриб або зачистити дроти. Але ми сьогодні говоримо не тільки про універсальність ножів типу керамбіт, а про те, чому саме цю модель варто купити, якщо ви хочете почувати себе в безпеці від неадекватних персонажів і диких тварин. До речі, останнім часом до поняття дикі тварини можна без докорів сумління приписати і зграї бродячих собак, які із завидною постійністю практично в кожній області України завдають каліцтва дорослим і дітям.

Ніж керамбіт - унікальний! Зроблений за аналогом з кігтем тварини, він вимагає мінімальних зусиль для того, щоб доставити вашому супротивникові, ким би він не був, чутливе пошкодження. Ще не наважилися купити? Тоді слухайте! Адже керамбіт запросто зможе підійти в якості зброї самооборони і для сильного чоловіка, і для тендітної дівчини. Не вірите? Залишайтеся з нами!

Давайте подивимося і відповімо більш докладно на питання про те, з яких матеріалів роблять такі ножі, чому керамбіт купити буде правильним рішенням і, звичайно, чому керамбіт складаний стає найпопулярнішим типом ножів для любителів активного відпочинку або просто для тих, кому доводиться працювати допізна і повертатися додому по пустельних темних провулках.

Ніж керамбіт - основні елементи конструкції

Давайте цей підрозділ почнемо відразу з аксіоми? Керамбіти можна поділити на 2 категорії: складний і монолітний. І для того щоб почуватися дійсно в безпеці, найкраще під рукою мати і той, і інший варіант.

Монолітний ніж керамбіт:

— безапеляційна надійність - монолітна конструктивна форма дозволяє застосовувати до даного типу зброї практично будь-які механічні зусилля без ризику отримання травм;
— не вимагає якихось особливих зусиль по догляду, виконаний з міцної нержавіючої сталі, він просто потребує того, щоб його періодично, хоча б раз в декілька років, чистили від бруду;
— доповнені піхвами моделі більш безпечні. Тому якщо ви хочете купити керамбіт монолітний, краще звертайте увагу саме на них.

Складний ніж керамбіт:

— безпечний, можна носити його хоч в нагрудній кишені;

— легко і швидко викидається, так само складається;

— деякі моделі доповнені спеціальними отворами, які дозволяють носити з собою такий мініатюрний ніж-кіготь у вигляді одного з брелоків.

На жаль, а може бути і на щастя, в нашій країні закони щодо самооборони значно відрізняються від деяких інших європейських або американських варіантів. І отримати суворе покарання за перевищення, навіть якщо на вас нападали вп'ятьох, а ви змогли відбитися, - більш ніж реальна перспектива.

Купити керамбіт в якості ефективного зброї для самооборони варто ще і з точки зору, що за допомогою такої форми нанести глибокий колючий удар, який миттєво може привести до летального результату противника, абсолютно неможливо. Ну, або, принаймні, дуже складно. І до того ж час його унікальна форма із зігнутим клинком і внутрішньої заточуванням дозволить вашому опору бути максимально чутливим і хворобливим для противника. І його заминки буде більш ніж достатньо для того, щоб в менш в напруженій обстановці більш ефективно вирішити різночитання.

Отже, що в підсумку? Монолітний ніж керамбіт є універсальним і абсолютно міцним вашим помічником. Можна навіть сказати - вічним. Але одночасно він менш компактний, його складніше носити з собою, особливо якщо лезо заточене як для бритва.

З іншого боку розкладний керамбіт - теж непоганий варіант і теж може служити вам протягом довгих і довгих років. Але для цього недостатньо просто купити керамбіт від відомого виробника, за ним ще потрібно і правильно доглядати. Давайте подивимося, як краще це робити?

Складний залізний керамбіт з металу - нюанси догляду

Ніж керамбіт, навіть складний варіант, як правило, не найвибагливіший з усіх доступних на сьогодні. Але з іншого боку, він все одно вимагає догляду.

Якщо ви будете використовувати ніж керамбіт для побутових потреб, наприклад, зрізати гриби в хвойному лісі, його обов'язково відразу потрібно буде очистити від піску. Мабуть, піщинки - це самий агресивний абразив, який може при регулярній присутності досить швидко привести відкидний механізм в непридатність.

Навіть якщо ніж керамбіт виготовлений з нержавіючої сталі, його краще берегти від частого контакту з водою. А якщо вже це сталося, після не завадить механізм висушити і змастити маслом з балончика, щось типу "ведешка".

Не рекомендується очищати ніж керамбіт в агресивних лугах або кислотах.

Дійсно, якщо ви хочете ніж керамбіт купити і бути впевненими в тому, що він буде експлуатаційно природним максимальну кількість часу, просто дотримуйтеся елементарних правил гігієни. Але і, звичайно, віддавайте перевагу тільки перевіреним інтернет-магазинам і відомим брендам, про які можна знайти реальні відгуки в доступному і відкритому просторі легко.

Ось, власне, і всі рекомендації по догляду за будь-якими варіантами ножів. Хоча, є ще одна: якщо ви хочете купити новий ніж керамбіт кіготь, найкраще робите це у нас або, в крайньому випадку, в інших перевірених торгових точках, де опис товару дійсно буде чесним.

Точити або не точити - що робити, якщо складний або монолітний ніж затупився

Якщо якийсь елемент з вашого ножового набору раптом затупився, не варто намагатися вирішувати цю проблему самостійно. Особливо, якщо ви не можете похвалитися наявністю спеціальних інструментів. Найкраще скористатися послугами якісно навчених точильщиків, які генерують заточку на хитрих приладах. Чому так?

Уявіть, що ножі - це струнні музичні інструменти, і кожна молекула, кожен атом в металі клинка грає свою роль. Так, можливо, ви і зможете натягнути умовну гітарну струну так, щоб звук її вібрації абсолютно не був фальшивим. Але чи зможете ви дійсно зробити це так, щоб на веремії не утворилися мікроскопічні пошкодження, які в найближчому часі приведуть її до розриву?

Те ж саме стосується і ножів. Поза всяким сумнівом, ви зможете нагострити ніж керамбіт або будь-який інший клинок так, що буде голити волоски на руці. Але як довго протримається ця заточка? І які шанси того, що ви не порушите унікальну молекулярну решітку, яка і надає ту дивовижну легендарну міцність виробу. Ось про це ми і говоримо.

І ще одне: точильщик повинен дійсно бути професійним токарем, а не просто якимось товаришем, який з нагоди прикупив хитру електромашину для заточки. Тут теж ситуацію треба розуміти.

Якою має бути сталь для ножа керамбіта

Якщо ви хочете купити керамбіт, то, природно, очікуєте від нього безпрецедентну міцність. І при цьому мінімальну крихкість, чи не так? Давайте подивимося на те, з якого типу сталі краще купити ніж, щоб він в результаті виявився максимально міцним.

Сьогодні, крім всіх унікальних розмежувань, сталь для виготовлення ножів ми можемо поділити на 4 категорії:

— м'які сорти сталі;
— тверді, але крихкі, формули;
— змішані (гарт кромки клинка або дамаська сталь);
— середні сорти сталі (по праву популярний мас-маркет).

Який краще? Напевно, однозначно ті ножі керамбіти, у яких йде заявлена ​​загартована кромка або все тіло клинка у вигляді листкового пирога з твердих і м'яких сортів. Але щоб купити такі сорти, потрібно буде віддати хорошу ціну.

Чим вище твердість сталі, тим гострішим ми бачимо клинок. І тим рідше його потрібно наточувати. Чим м'якше сталь, тим швидше клинок тупиться, але одночасно ... ніж керамбіт з м'якої сталі ніколи не трісне навпіл, наскільки б різке і сильне механічне навантаження ви не здійснили на нього. Чого, природно, не можна сказати про тверді і тендітні сталі.

Мабуть, в такому варіанті краще увагу приділяти на так звані "золоті середини". Це марки з твердістю від 52 до 58 HRS. А там - вибір за вами. Єдине, що не підлягає сумнівам і обговоренню, - це те, то ніж керамбіт купити буде правильним вибором для кожного з нас.