Сьогодні викидний фронтальний ніж є однозначним лідером симпатій серед споживачів. Він надзвичайно популярний завдяки конструкційним особливостям та перевагам. Фронтальний викидний ніж надійний у користуванні (навіть більше, ніж фіксовані й розкладні моделі). Його лезо вилітає безпосередньо з руків’я, що має надзвичайно ефектний вигляд. Сама конструкція ножа полегшена, розмір виробу більш компактний, ніж в інших систем з висувним лезом. Клинок має таємну пружину, сховану у руків’ї, тому викид леза відбувається автоматично. Це додає виробу певної магічності, яка заворожує чоловічі серця. Стрімке викидання леза й вишукана агресивність тонкого клинка зачаровують, а функціональність, простота експлуатації й практичність довершують справу. Фронтальні викидні ножі ніколи не залишаються поза увагою. В Україні їх можна придбати в інтернет-магазині wellgo.ua. Великий вибір товарів від перевірених виробників та демократичні ціни порадують кожного.

Выкидной нож

Переваги й недоліки викидного ножа з фронтальним викиданням леза

Аби не прогадати й купити дійсно вартісну модель клинка, яка відповідатиме усім потребам і побажанням, варто ознайомитись з сильними та слабкими сторонами ножів такої конструкції. Також значення мають особливості їхньої експлуатації, а також основні види знарядь. Як показує практика й життєвий досвід, ідеальних клинків не буває. Викидний фронтальний ніж, як і будь-який інший тип холодної зброї, має свої переваги й недоліки. Ознайомившись із ними, ви зможете зробити для себе висновок, з якими мінусами можна змиритись заради сильних сторін, і навпаки. Отож розглянемо все послідовно. Переваги викидного фронтального ножа такі:

 • миттєво приводиться у робочий стан і готовий до експлуатації;
 • ним можна користуватись однією рукою, що дуже зручно, якщо інша зайнята;
 • компактні розміри, завдяки яким клинок можна постійно носити з собою у кишені чи сумці, тримати у бардачку машини.

Серед недоліків викидного фронтального ножа слід назвати такі риси:

 • ширина леза визначає конструкцію руків’я;
 • профілактична чистка ножа має деякі труднощі (не кожен одразу розбереться, як розібрати клинок), а він з часом неминуче наповнюється пилом чи дрібним сміттям;
 • останній недолік стосується радше виробів сумнівної якості. У цих викидних фронтальних ножів існує вірогідність мимовільного складання. Також це може статись внаслідок халатного відношення власника до інструмента.

Якщо ви вирішуєте купити брендовий ніж з фронтальним викиданням леза, обирайте вироби з високоякісних матеріалів відомого виробника. Неодмінно доглядайте за механізмом, аби продовжити вік знаряддя. Адже навіть найдорожчий і найкрутіший екземпляр не гарантує ідеальної служби без профілактичної чистки й заточення. Тільки в цьому випадку ви будете впевнені у безпечності й безвідмовності роботи клинка.

Фронтальний викидний ніж: види та їхні особливості

Фактично клинок цього типу має лише два варіанти конструкцій. Зокрема це:

 1. Напівавтоматичні – ті, у яких система виконує лише одну операцію. Якщо ніж складений, пружина перебуває у стані взводу. Викидання леза відбувається під дією сили пружинного механізму, воно вилітає і фіксується автоматично. Закрити лезо потрібно вже вручну (це має назву заряду на викид чи на висування).
 2. Автоматичні – найбільш популярний серед споживачів варіант. Такими є 90% всіх моделей фронтальних викидних ножів. У них система виконує дві операції – викидання леза і повернення його на місце. Це відбувається завдяки роботі двох пружин, що приховані у руків’ї інструменту. Одна пружина відповідає за викидання леза, інша – за складанням.

З функціональної точки зору другий варіант набагато зручніший. Ніж миттєво відкривається і закривається однією рукою без будь-яких зусиль. В цьому і криється секрет всенародної любові до нього.

Особливості експлуатації фронтального викидного ножа

Дехто переконаний, що фронтальний ніж в силу складної конструкції настільки недовговічний, що його можна вважати мало не одноразовим знаряддям. Однак така думка хибна, оскільки брендові клинки вітчизняних та іноземних виробників, наприклад Grand Way або Benchmade, можуть стати зразками міцності, витривалості та довговічності. Конструктивні особливості такі, що будь-які моделі, навіть найдорожчі та авторські екземпляри, будуть мати люфт, хоч і мінімальний. Перед покупкою фронтального викидного ножа варто врахувати такі моменти:

 • автомати з фронтальним викиданням потребують якісного та своєчасного догляду. Розбирати, чистити та змазувати їх потрібно регулярно, аби знаряддя прослужило якомога довше;
 • в процесі експлуатації дотримуватись оптимальних умов та рекомендацій. Не варто колупатись ножем у піску, рити ним землю, оббілувати туші, рубати товсті гілки чи залишати на тривалий час у воді. Ви можете зіпсувати клинок або суттєво скоротити термін його служби;
 • виконувати всі процедури по догляду за фронтальним викидним ножем можна самостійно або доручити цю справу професіоналам. Варто пам’ятати, що розбір, чищення, змазування клинка потребують не лише спритності та терпіння, але й акуратності та використання специфічних інструментів. Якщо ви не впевнені у своїх силах, краще звернутись по допомогу у майстерню, де всі роботи будуть проведені якісно і ретельно.

Фронтальні викидні ножі перевірених виробників – це хоч і складні, проте надійні та зносостійкі механізми з тривалим терміном експлуатації. За свої гроші ви отримуєте чудовий інструмент, помічник у багатьох справах.

Критерії вибору хорошого фронтального ножа

Варто зазначити, що це не найлегша справа, оскільки на ринку холодної зброї присутня величезна кількість підробок та інструментів сумнівної якості. Оскільки фронтальний викидний ніж надзвичайно популярний серед споживачів, виготовляють таку продукцію мало не в кожній підворітні. Аби не купитись на підробку і не змарнувати кошти, потрібно знати, на що звертати увагу під час вибору. Спеціалісти рекомендують:

 1. Обирати фронтальні викидні ножі солідних брендів з перевіреною репутацією. Такі виробники надають тривалу гарантію на свої вироби, тому ви точно не прогадаєте. Оригінальна продукція виготовляється зі сталі високої твердості, що має приголомшливі характеристики міцності, розрахована на велике число циклів відкривання та закривання.
 2. Якщо ви обмежені в бюджеті й хочете придбати недорого фронтальний викидний ніж, зверніть увагу на азійських виробників. Серед ножів китайських брендів цілком реально знайти достойний клинок. Головне купуйте лише заводську продукцію.
 3. Завжди звертайте увагу на матеріал, з якого виготовлений фронтальний викидний ніж. Дизайн дизайном, просте за міцність, надійність і довговічність відповідає сталь. Поцікавтесь у продавця маркою, її твердістю, типом замка, а також матеріалом виготовлення руків’я, розмірами, вагою.
 4. Розкриваючи знаряддя, перевірте люфт, який однозначно буде присутній. Але він повинен бути мінімальний.

Брендові автоматичні фронтальні викидні ножі ТМ Benchmade і Grand Way, що представлені на сторінках нашого інтернет-магазину, – це стильні, функціональні та ефектні інструменти, які гідні стати чудовим подарунком для справжнього поціновувача клинків. Це також модні та стильні аксесуари та предмети колекціонування. Якщо у вас виникли труднощі з замовленням, або сумніваєтеся, якій моделі віддати перевагу, зверніть до наших консультантів. Ми готові надати найчіткіша та найповніші відповіді щодо характеристик інструментів. Доставка фронтальних викидних ножів здійснюється по всій Україні.