Кількість
|
Вартість
|
||
|
Метальні ножі – особливості вибору холодної зброї
Сьогодні метання ножів є надзвичайно популярним видом спорту. При цьому він доступний практично кожному, хто забажає осягнути його ефектні технічні прийоми. Секрет успіху спортсмена залежить перш за все від постійних багатогодинних тренувань і правильно обраного метального ножа. Неякісний, погано збалансований виріб навіть у руках професіонала виявиться безпорадним знаряддям, а всі спроби попасти в ціль обернуться повним фіаско. Якщо аматори і початківці можуть метати кунай будь-який конфігурацій і конструкцій, аби брати участь у спортивних змаганнях, потрібні клинки, що відповідають певним стандартам. До того ж важливо підібрати і купити такий метальний ніж, з якими ви будете почувати себе максимально комфортно і впевнено.
Метальні ножі та кунай
Перші знаряддя, що функціонально і зовнішньо нагадують метальні ножі, були знайдені археологами під час розкопок помешкань, що належать до бронзового віку. Ця зброя застосовувалась як допоміжний інструмент до лука, адже, маючи певні навички, нею можна було попасти в ціль влучніше і швидше, ніж стрілою.
Сьогодні метальні ножі використовують для розваги, участі у спортивних змаганнях і навіть полювання. Вибираючи подібне знаряддя, звертайте увагу на те, що форма, вага і баланс виробу були комфортними для вас. Уникайте ножів з накладками на рукоятці, адже вони можуть легко розколотися при ударі. Виробники ножів кунай замість накладок із дерева, використовують джгут, грубу шкіру, парракорд, еластичний пластик чи волокнисті матеріали. Існує досить багато технік метання, переважна більшість з яких походять з Японії.
Класифікація метальних ножів
Метальні ножі в усьому їхньому різноманітті класифікуються за двома основними ознаками – вагою і центром тяжіння.
За вагою вони діляться на:
- Надлегкі. Вони більше нагадують дротики, а не повноцінну метальну зброю. Такі ножі продаються зазвичай наборами. Вони не здатні долати великі дистанції, а траєкторія їхнього руху залежить від напряму і сили вітру. Це хороший варіант для домашніх тренувань з мішенню від дартсу.
- Легкі. Ножі цього виду добре використовувати, аби опанувати прийоми техніки метання, оскільки завдяки малій вазі виробу немає сильного навантаження на нетреновану кисть. Ризик пошкодити зап'ястя мінімальний. Довжина виробу коливається у межах 16-22 см.
- Середньо легкі. Це знаряддя найчастіше використовують для тренувань. Його вага складає 120-200 г, довжина становить 200- 250 мм, а товщина клинка – 3-4 мм.
- Важкі. Метальні ножі цього виду використовують для метання на далекі відстані. Вони також підходять людям великої комплекції, які мають певні анатомічні особливості будови долоні і не можуть метати легші вироби. Довжина важкого ножа може бути до 300 мм (клинок до 185 мм). Вага обуха становить приблизно 270 г, товщина – 5-6 мм.
Класифікуються ножі для метання і в залежності від зміщення центру ваги:
- до вістря клинка;
- ближче до рукоятки;
- збалансовані.
Розташування центру ваги має вплив на хват, за допомогою якого знаряддя буде кидатися. Можна це робити за лезо або рукоятку. Досить важно визначити, який варіант кращий, адже у кожного є свої індивідуальні моменти. Новачкам, які лише починають свій шлях у цьому спорті, можна тренуватися з ножами різних видів, аби зрозуміти, який метальний ніж оптимально їм підходить.
Метальний ніж – ключові характеристики виробу
Основні характеристики, які цікавлять покупця, що вибирає метальні ножі в Києві та інших містах, наступні:
- бренд;
- розмір клинка (довжина, товщина, ширина) і загальна довжина;
- матеріал клинка і твердість сталі;
- матеріал рукоятки.
Сталь для виготовлення метальних ножів, які використовуються під час тренувань і спортивних змагань, не загартовується, на відміну від сталі для бойових аналогів.
А ось різноманітність дизайну сучасних метальних ножів може вразити кожного. Вони відрізняються формою леза, кольором, декоративним оформленням рукоятки. За бажання ви можете недорого купити сюрикен, кунай, набір метальних ножів – в каталозі інтернет-магазину Wellgo представлений широкий асортимент якісних брендових виробів за демократичними для України цінами.
Конструкція рукоятки в метальному ножі спрощена, упори і гарди відсутні, що дозволяє знизити масу виробу і покращити його балістику.
Метальний ніж з накладками з дерева чи інших матеріалів на рукоятці – рідкість, оскільки таке знаряддя немає необхідної зносостійкості. За умови сильного удару рукоятка може просто розколотися. Виробниками широко використовуються альтернативні накладки, а саме: еластичний пластик, джгути, шкіряні шнури, волокнисті матеріали, парракорд.
Ніж для метання часто має на рукоятці отвір, через який можна протягнути мотузку. Вона служить як кріпленням, аби клинок можна було повісити на пояс, а також для використання ножа як гарпуна, який опісля метання повернеться в руку господаря.
Популярні види метальних ножів в асортименті інтернет-магазину Wellgo
Метання ножів є не цікавим захопленням. Це спорт, який загартовує характер, покращує фізичну форму, увагу, концентрацію, здатність адекватно оцінювати ситуації і приймати рішення. Купити метальну зброю, яка не належить до категорії холодної, доволі легко. Асортимент цих виробів надзвичайно широкий, існують різноманітні форми клинка, тому кожен знайде для себе оптимальний варіант. Популярністю користуються такі метальні ножі:
- Вигнута форма клинка. Популярний Осетер – частий гість на змаганнях з метання. Клинок має односторонню заточку, тому його можна брати і за рукоятку, і за лезо.
- Кинджальний тип – це витягнутий прямий клинок. Попри форму кинджала, заточка в нього також одностороння, однак для кращого входу в мішень вістря заточується фальшлезом. Деякі спеціалісти стверджують, що цей тип зброї є оптимальним для новачків.
- Широкий листоподібний клинок. Його метають лише за рукоятку, оскільки за лезо це робити зовсім незручно. У продажу представлені моделі з різною шириною клинка і формою рукоятки.
- Стрілоподібний клинок. Ця категорія має кілька окремих видів залежно від форми і особливостей дизайну. Одні стрілоподібні клинки зовні схожі на скальпель (мають 6-8 см в довжину), другі – піки, чия рукоятка плавно переходить в гостро заточене лезо, не відрізняючись від нього по ширині, треті – мініатюрні списи.
На сторінках нашого інтернет-магазину представлені кунаї, сюрикени і ножі незвичайного дизайну. Одні з них чудово підійдуть для метання, а інші – займуть почесне місце у вашій колекції метальних клинків. Балістичні атрибути кожного виробу потрібно перевіряти на практичному досвіді. Адже підбір зброї залежить від рівня вашої метальної майстерності, фізичної форми, комплекції та інших чинників.
Вибираючи і використовуючи метальну зброю, не забувайте про правила безпеки.
Як замовити ножі для метання?
В інтернет-каталозі Wellgo ви можете з легкістю придбати метальні ножі та кунаї різних типів за низькими цінами в Україні, а саме в таких містах як Київ, Одеса, Харків, Львів, Дніпро, Полтава, Рівне і будь-яких інших. Кращі ціни і прийнятна якість дозволять вам повністю насолодитися тренуваннями і отриманими результатами. Як показує практика, середньостатистична людина здатна навчитися метати ножі за 2-3 тижні за умови виділення належного часу.