ПРАЦЮЄМО. ВІДПРАВЛЯЄМО КОЖЕН ДЕНЬ КРІМ СБ ТА НД
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Робочі дні: Понеділок - п'ятниця 09:30–17:00

Сб-Нд:  Вихідні

0
Мій кошик

Керамбіти

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Ножі-керамбіти: особливості

Не так давно на вітчизняному ринку з’явилися ножі-керамбіти та одразу швидко знайшли шанувальників в нашій країні. Сталося це багато в чому завдяки популярним комп'ютерним іграм та фільмам, в яких подібний клинок використовують як суперзброю. Саме тому багато мисливців і туристи сьогодні купують керамбіт для власних потреб. І це не дивно. Адже виглядає він вельми оригінально. Серпоподібне лезо і спеціальний отвір для пальця в голівці держака – ті характерні ознаки керамбіта, які моментально привертають увагу покупця. Навіть побачивши такий ніж краєм ока, можна відчути його дух, не кажучи вже про дотик до нього, який в стократ підсилює враження.

Ножі-керамбіти: трохи історії

Цей невеликий складаний ніж має особливу харизму, частково завдяки їй він і завоював таку популярність, в тому числі полюбили цей товар в Україні. Зараз купити такий ніж можна де завгодно, але з'явився він на малайському архіпелазі, причому з того часу пройшло вже понад сімсот років! І до цього дня керамбіт в Малайзії потрібний і популярний, його навіть використовує на емблемі один армійський загін спеціального призначення. До речі, назва перекладається як "тигровий кіготь".

Ще одна легенда свідчить, що в ті далекі часи у себе на батьківщині – на Малайському архіпелазі – ніж-керамбіт спочатку був сільськогосподарським інструментом. Втім, як і основна маса зброї тоді. Випливає, що натхненний кігтем тигра, подібний клинок придумав селянин, який не міг дозволити собі професійне знаряддя праці. Через деякий час інструмент, схожий на серп, увійшов до спорядження військових. 

Хоча правдивих даних про те, коли ж керамбіт стали використовувати як зброю, немає, але збереглися світлини, датовані початком 14 століття, з його зображеннями.

Характерні особливості ножів-керамбітів

Отже, справжній ніж керамбіт – клинок з упізнаваним зігнутим силуетом і одностороннім заточуванням із внутрішньої сторони, дуже часто – пофарбований в градієнт. Довжина леза у нього невелика – менш як десять сантиметрів, а у найменших ножів – близько п'яти. Рідше зустрічається полуторний тактичний ніж цього типу. Обов'язковий атрибут – кільце на держаку, яке дозволяє добитися максимально надійного хвата, при якому клинок не ковзає в руці. Залежно від виду хвата в кільце протягують або вказівний палець, або мізинець. Автентичні моделі відрізняються розмірами, типом кільця, кривизною клинків та їхнім оформленням.

Останніми роками ножі керамбіти стали дуже популярними в комп'ютерних іграх, таких як КС ГО (Counter-Strike: Global Offensive), Call Of Duty й інші. Тому, коли люди намагаються знайти ножі з CS GO, вони зовсім не хочуть потрапити в магазин ігор Steam, а купити їх в реальності, а не ігровому світі.

Сучасні варіанти цих ножів можуть бути складними, є керамбіти з шипами, завдяки яким їх можна використовувати як тичкову зброю, і з двома кільцями. Градієнт-забарвлення – це теж нововведення, проте дуже полюбилося покупцям, і сьогодні вже не так важливо, що це забарвлення ножі отримали завдяки популярній комп'ютерній грі.

Сучасні ножі-керамбіти: варіанти виконання

Безумовно, зараз на ринку представлено безліч ножів-керамбітів, що сходять з конвеєрів як всесвітньо відомих, так і малознайомих компаній. Однак весь цей широкий модельний ряд можна звести до двох основних варіацій:

  • клинки під прямий хват: головна відмінність керамбіта цього типу – наявність вбудованого кільця, призначеного для вказівного пальця, місце якого – рівно посередині ножа (на переході держака в клинок). Ножі з прямим хватом – ідеальне рішення для виконання колючих, різальних і січних ударів;
  • керамбіти під зворотний хват: в них більше вигнутий клинок і кільце розташоване на кінці держака. Найчастіше обидві ці частини ножа мають однаковий радіус загину. Втім, можна зустріти і інші варіанти. Всі вони прекрасно підходять для самооборони. Однак деякі спритні туристи і мисливці примудряються обстругати такими клинками гілку і навіть нарізати продукти.

Варто згадати про поділ ножів-керамбітів за типом конструкції:

  • цільні: вони використовуються сотні років і відрізняються наявністю фіксованого клинка. Яскравими представниками цілісних класичних керамбітів є наступні: "мінанг" – традиційна модель, винайдена народністю, що живе на Суматрі, яка потрапила на острови Індонезійського архіпелагу в результаті культурного обміну. "Яванский" керамбит – інструмент, який використовується для повсякденних потреб, головна відмінність якого – металеве кільце. "Бесар" – клинок з масивним лезом, який використовували як основну зброю;
  • складні: це відносно новий винахід, який може похвалитися невеликими розмірами. А, як відомо, компактні клинки зручно транспортувати. Крім того, практично всі складні ножі-керамбіти укомплектовані спеціальною кліпсою, призначеною для закріплення їх на ремені. Тому носити їх ще більш зручно.

Говорячи про варіації ножів-керамбітів, варто згадати про їхні додаткові опції. Логічно, що на них, як і на багатьох інших мечах, зустрічаються допоміжні конструктивні елементи. В такому випадку йдеться про інтегровані в керамбіт відкривачки, стропорізи і про гаки для патрання дичини. Наскільки вони тут доречні, вирішувати вам в процесі вибору.

Ножі-керамбіти: їхні основні переваги

Серед основних переваг керамбітів варто виділити наступні:

  • відмінна зброя для самооборони. А все завдяки тому, що у нього надійний хват. Якщо ви зафіксуєте в руці керамбіт, противнику буде важко його вибити;
  • вони відрізняються компактними розмірами, а значить, зручні не тільки в носінні, але і в застосуванні. А особливо, якщо йдеться про самозахист. Невеликий ніж простіше використовувати, адже він практично непомітний для противника;
  • такі клинки можуть знадобитися не тільки в тактичному бою, але і як метод психологічного впливу. Покрутивши керамбіт на пальці перед противником, побачите, що навряд чи він захоче заподіяти вам яку-небудь шкоду.

Однак, попри безліч переваг керамбітів, є у них кілька недоліків. А саме: носити такі ножі потрібно неодмінно в піхвах, а також доглядати за ними більш ретельно, ніж за звичними моделями. Річ у тому, що в них може забиватися бруд, що неминуче на полюванні або в турпоході.

Де і як можна купити керамбіт в Україні?

Ви можете прямо зараз недорого купити онлайн в нашому інтернет-магазині wellgo.ua ніж керамбіт в Києві, Одесі, Харкові та інших містах України та замовити його доставку за доступною ціною. У нас найкраща ціна на керамбіти, найшвидша доставка і професіональна служба підтримки. Потрібна додаткова консультація? Телефонуйте або пишіть нам цієї ж хвилини!

Вгору