Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кухонні ножі, без яких не обійтися
Процес приготування їжі повинен приносити задоволення. І для цього потрібні не тільки хороші, свіжі продукти, а і якісний кухонний ніж.
Найбільш затребуваний інструмент на будь-якій кухні, будь то кафе, ресторан або домашня кухня, - це ніж. Чи готується повноцінний обід, чи збираються в дорогу бутерброди, відзначається чи день народження, на якому потрібно поділити торт між усіма гостями, - в будь-якому випадку знадобиться цей ріжучий інструмент.
Купити в Києві та Україні кухонні ножі за найкращою ціною можна в Інтернет магазині Wellgo - ми складаємо каталог, орієнтуючись на запити покупців і на актуальні гастрономічних трендів. Ви можете підібрати одиничні вироби, наприклад зручний кухонний ніж для нарізки, або відразу готовий набір з 6 і більше предметів.
Труднощі вибору ножа для кухні
При виборі ножа для кухні першорядну увагу рекомендується приділити геометрії та формі виробу. Для виконання різних операцій і роботи з різними видами продуктів виробники випускають моделі з лезами різної довжини, товщини, кутом і типом заточування. Саме від цих параметрів залежить, наскільки швидко і акуратно ви зможете нарізати м'ясо, хліб, овочі та інші продукти.
Наприклад, для очищення овочів найзручніше використовувати ніж з коротким і вузьким клинком, тоді як красиву нарізку дозволяє виконати досить довгий гострий ніж.
Тим, хто проводить на кухні багато часу і з задоволенням експериментує з новими продуктами і стравами, не завадить набір різнопланових ножів. Маючи під рукою ніж для м'яса і для овочів, обвалочні, обробні і філейні моделі, а також ножиці, слайсери, ножі з серрейтерной заточкою, спеціалізовані екземпляри для стейків, сиру і томатів, ви зможете приготувати дуже смачні страви і провести блискучу презентацію.
Тим, кому ніколи займатися філігранної обробкою, досить 3-4 основних типів ножів.
- Рекомендуємо звернути увагу на універсальні моделі і великі кухарські ножі, якими можна різати практично всі продукти. Шинкування овочів на суп і салат, подрібнення м'яса і риби, нарізка ковбаси і фруктів на стіл - з усім цим цілком впораються згадані екземпляри. Якщо нарізку доводиться робити часто, є сенс обзавестися спеціальним ножем для нарізки, особливістю якого є тонке лезо.
- Для дрібної кухонної роботи, такої як чистка овочів і фруктів, шинкування часнику, ніж з широким і довгим лезом незручний. Ідеальним буде маленький овочевий ножик.
- Для роботи з м'ясом, птицею і рибою оптимальним варіантом є обробний ніж, конфігурація якого якраз створена для того, щоб легко справлятися з досить твердими матеріалами.
З яких матеріалів виготовляють ножі для кухні
Основні елементи ножа - клинок і рукоятка - можуть з'єднуватися або бути цільними. Другий варіант має безліч плюсів, це надійне і довговічне рішення. У разі, коли рукоятка є окремим елементом, виробник повинен забезпечити міцне кріплення (наприклад, за допомогою заклепок) і герметичне з'єднання всіх деталей (зазори і щілини неприпустимі, оскільки в них можуть потрапляти волога і продукти). З метою поліпшення ергономіки та естетики для ручки використовують накладки і вставки з дерева, гуми і полімерів - вони забезпечують кращий хват рукояті і більш приємні тактильні відчуття, тоді як цільна металева ручка має властивість ковзати.
Для лез кухонних ножів зазвичай використовують нержавіючу і вуглецеву сталь. Перший варіант найбільш поширений, оскільки такий інструмент має достатню міцність. Вирішивши купити виріб з вуглецевої сталі з високою твердістю (зазвичай це професійні моделі), слід пам'ятати, що такий ніж більш крихкий, він підходить виключно для різання, при ударному навантаженні високий ризик поломки. Аналоги з нержавіючої сталі володіють більш в'язкою структурою, вони більш гнучкі, але швидше затупляются.
Догляд за кухонними ножами
Термін експлуатації кухонних інструментів переважно залежить від трьох чинників:
- Якості виробу.
- Умов експлуатації (чим інтенсивніше використовується ніж, тим частіше його потрібно правити і підточувати).
- Дотримання правил догляду.
Незалежно від виду обраного ножа, він потребує дбайливого ставлення, яке, втім, не зажадає особливих зусиль. Щоб ріжучий інструмент служив довго, намагайтеся:
- Не кидати ніж - навіть через невелику удару клинок може зламатися (особливо це стосується моделей з високою твердістю).
- Працювати ножем на м'якій поверхні (найкраще, щоб це була дерев'яна або пластикова обробна дошка). Скло, кераміка, металеві та кам'яні поверхні затуплюють лезо.
- Відразу після завершення кулінарних процесів обполоснути і витерти ніж насухо. Такі дії необхідні з точки зору санітарії, і, крім того, вони захистять клинок від іржавіння. Не використовуйте для миття гарячу воду.
- Навчитися правильно заточувати ножі і робити це в міру потреби (занадто часта заточка призводить до швидкого виходу з ладу).
Окремо варто згадати про способи зберігання ножів. Бажано не тримати їх в одному місці з іншим начинням, наприклад з ложками і виделками: це небезпечно і збільшує ризик потрапляння вологи. Найкраще, що ви можете зробити, це купити спеціальну підставку.
Хороші і якісні ножі для кухні, забезпечені гарантіями, можна купити в нашому магазині. В каталозі Wellgo представлені вироби від перевірених виробників: це торгові марки, які вже завоювали популярність на міжнародному ринку.
Всі товари ви можете купити за найкращою ціною в Києві, а також вони супроводжуються докладним описом, яке дозволить вам прийняти обдумане рішення про купівлю.