ПРАЦЮЄМО. ВІДПРАВЛЯЄМО КОЖЕН ДЕНЬ КРІМ СБ ТА НД
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Робочі дні: Понеділок - п'ятниця 09:30–17:00

Сб-Нд:  Вихідні

0
Мій кошик

Сантоку ножі

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Що таке ніж сантоку, і навіщо він потрібен?

Сантоку – японський універсальний кухонний ніж. Його назва перекладається як “три чесноти”. Під чеснотами зазвичай розуміють:

  1. Нарізання м'яса.

  2. Нарізання риби.

  3. Нарізання овочів.

Інакше кажучи, поетичні японці в такий спосіб намагалися натякнути на багатофункціональність цього кухонного ножа. І в цьому плані сантоку сильно нагадує європейський шеф-ніж.

На перший погляд, сантоку і шеф-ніж здаються схожими. Але між ними є фундаментальні відмінності. Розуміти їх дуже корисно.

Відмінності між сантоку та шеф-ножем продиктовані відмінностями між європейською та японською кухнями.

Шеф-ніж має більш масивний і важкий клинок з спрямованим вперед вістрям, дугоподібною ріжучою кромкою і розвиненою п'ятою (дільницею в місці з'єднання клинка і рукояті). 

Якщо ви поставите правильний європейський шеф-ніж ріжучою кромкою на рівну поверхню, ви побачите, що опукла форма леза дозволяє ножу розгойдуватися у напрямку від вістря до рукояті. І саме таким ось розгойдуванням професійні європейські шеф-кухарі можуть просто з феноменальною швидкістю нарізати величезну кількість зелені та овочів. 

Клинок при цьому фактично не відривається від обробної дошки. 

Масивна п'ята дозволяє розколоти або розрізати найщільніші та найтвердіші продукти.

Зрозуміло, що такій техніці слід попередньо навчитися.

Сантоку коротший, легший. Його ріжуча кромка пряма. Товщина клинка менша. 

З цього і манера роботи ножем сантоку значно відрізняється. Розгойдувати таким ножем не вийде, тому їм фактично рубають як невеликим сікачем. Ви піднімаєте клинок догори, а потім швидким рухом опускаєте його вниз. Звичайно, швидкості нарізки шеф-ножа тут не досягти. Зате завдяки більш тонкому клинку, сантоку дозволяє нарізати все більш тонкими і акуратними скибочками.

Ще однією цікавою особливістю сантоку є наявність на бічній поверхні клинка ряду невеликих заглиблень - повітряних кишень. Ці поглиблення дозволяють не в'язнути клинку в матеріалі, що нарізається. Враховуючи техніку роботи цим ножем, такий елемент конструкції є дуже корисним.

Фахівці відзначають, що особливо гарно показує себе сантоку під час тонкого нарізання риби та інших морепродуктів. З огляду на особливості японської кухні, це зовсім не дивно.

Вгору