ПРАЦЮЄМО. ВІДПРАВЛЯЄМО КОЖЕН ДЕНЬ КРІМ СБ ТА НД
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Робочі дні: Понеділок - п'ятниця 09:30–17:00

Сб-Нд:  Вихідні

0
Мій кошик

Луки

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Лук і стріли – стародавня зброя у сучасному світі

Одним з найдавніших видів зброї в історії людства є лук. З’явившись на зорі розвитку нашої цивілізації, він досі зберігає до себе інтерес, стає знаряддям у руках олімпійських чемпіонів і спортсменів у всьому світі. Попри деяке удосконалення, конструкція лука, принцип його дії, зовнішній вигляд і навіть оснащення залишились практично недоторканими. Усі зміни, пов’язані з розвитком технологій, пояснюються переходом лука з розряду мисливської і бойової зброї в категорію спортивного спорядження та історичних артефактів. 

Інтерес до цього знаряддя не зник по цілком зрозумілим причинам. Проста конструкція, невисока вартість, своєрідна магія, завдяки якій кожен може, наче повернутись у давнє минуле і відчути себе справжнім мисливцем чи Робіном Гудом, – усе це привертає увагу і захоплення поціновувачів справжніх видовищ. Дзвін натягнутої тятиви, звучання і політ стріли справляють неймовірний вплив на цивілізовану людину, в якій раптово прокидається інстинкт сміливого воїна чи мисливця. Вже заради цього відчуття виникає непереборне бажання купити лук і перетворити стрільбу в улюблене хобі. Тим паче, що у Києві та інших містах України це спорядження придбати доволі легко.

Різновиди луків для стрільби

Спорядження, яке входить до розряду метальної зброї, сьогодні широко представлене у спортивних змаганнях, активно використовується для розваги, реконструкції історичних подій, під час тематичних фестивалів, рідше для полювання. Безшумність зброї в окремих випадках дозволяє їй стали бойовою. Призначення визначає й специфіку виробів, приналежність до тієї чи іншої категорії. Зокрема, сьогодні можна купити:

 1. Традиційний (історичний) лук. Саме він має максимальну візуальну схожість із своїм історичним предком – зброєю, якою активно користувались у середні століття у Великобританії. Однак за технічними параметрами сучасні моделі значно перевершують своїх попередників. Вони мають більшу довжину (до двох метрів) і потужність (кінетична енергія стріла 0,1 кДж). Основна характеристика, яка властива традиційному луку, – це гнучкість, яка досягається завдяки використанню твердої і водночас еластичної деревини (ясеня, тиса, ліщини, клена, бука). Вологостійкості вдається досягнути завдяки покриттю сумішшю з воску, сала і смоли. Застосовується історичний лук у змаганнях по стрільбі по мішенях, на дальність, Спід-Клаут, як імітація військових дій, під час реконструкції історичних подій.
 2. Класичний (олімпійський) лук. Спортивне спорядження має схожу з історичними побратимами конструкцію, однак виготовляється з більш високоякісних сучасних матеріалів. Завдяки цьому лук стає більш міцним, легким, пружним. Конструкція олімпійського спорядження допускає наявність певних додаткових елементів, наприклад прицілу і стабілізатору ваги. Олімпійською ця зброя називається завдяки тому, що брала участь у давніх, але не забутих Олімпійських іграх. Цей лук, на відміну від історичного, має не цільну, а розбірну конструкцію. Складається він із рукоятки, плеча, тятиви і додаткових пристроїв. Застосовується під час змагань, у спорті, польовій стрільбі.
 3. Блоковий лук. Завдяки сучасним технологіям старовинна зброя так змінилась, що дальність польоту стріли, забійна сила і точність суттєво зросли. Найбільш просунуті моделі мають потужність пострілу, яка цілком прирівнюється до певних видів вогнепальної зброї. Коштує блоковий лук порівняно недорого, якщо підібрати відповідний варіант в каталозі інтернет-магазину Wellgo. На сайті представлена оригінальна продукція за цілком доступною ціною. Кілька стріл входить в комплектацію виробу, а при необхідності можна докупити їх окремо. Головна особливість блокової метальної зброї полягає у мінімізації зусиль стрілка через розподіл навантаження тяги двома блоковими механізмами, що розміщені на кінцях плечей виробу. При натягненні тятиви стрілок практично не відчуває ваги спортивного інвентарю. Невелика вага досягається завдяки алюмінієвим сплавам та іншим полегшеним матеріалам. Блочний лук застосовується у спорті, полюванні, задля розваги. Деякі моделі використовуються також у військах спецпідрозділів.
 4. Рекурсивний лук. Зовні спорядження з цієї категорії схоже на традиційне, однак має специфічні відмінності – менші розміри, вагу, конструкційні особливості. Усе це жодними негативним чином не впливає на ефективність стрільби і дальність польоту стріли. Це професійне спорядження, яке займає чільне місце у серцях поціновувачів і знавців стрілецьких видів зброї. Навіть новачкам вдається в рекордно короткі терміни досягати позитивних результатів у стрільбі на довгі дистанції. Рекурсивна будова наділяє лук безперечними перевагами, а саме:
  • здатністю нарощувати значну потужність при невеликих розмірах;
  • для натягу потрібно докладати значно менше зусиль, ніж у випадку з іншими видами спорядження;
  • подвоєна сила і швидкість стріли завдяки вигину плечей, який у рекурсивних моделей протилежний до традиційного;
  • менший показник зносу стріли і збільшена точність пострілу.

Слід зазначити, що рекурсивний лук не є винаходом сучасності. Згідно з археологічними знахідками, він був поширений серед візантійців, скіфів, арабів, османів, індійців. Сьогодні для виготовлення рекурсивної стрілецької зброї використовується скловолокно, карбон, композитні матеріали. Рукоятка виконується з металу або дерева. Сфера застосування луку – спортивні змагання, польова стрільба, полювання.

Якщо ви хочете придбати той чи інший вид стрілецької зброї, у нашому інтернет-магазині знайдеться будь-який із них. Ціни на спорядження вас приємно здивують.

Критерії вибору лука

Покупцям при виборі спорядження важливо звернути увагу на такі якості і характеристики, як:

 • надійність продавця і виробника;
 • різновид луку (особливості конструкції і призначення);
 • кількість налаштувань і їхня доступність;
 •  довжина спорядження у зібраному вигляді;
 • ціновий діапазон виробів.

Призначення стрілецької зброї відіграє ключову роль при виборі. Адже варіанти, що підходять для спортивних змагань, суттєво відрізняються від бойових і мисливських виробів, а також знаряддя, що використовується задля розваги. Останні відрізняються компактністю, зручністю в експлуатації, відповідним зовнішнім виглядом, високим рівнем безпеки. У мисливському луці не так важлива безпека, як легкість, міцність і додаткові опції, що дозволяють досягати максимально влучних пострілів. Початківцям стрільцям рекомендують проводити перші тренування з недорогим спорядженням.

 

Вгору