Жоден професійний ножеман і цінитель досягнень сучасної ножової індустрії не відмовиться при можливості поповнити свою колекцію і купити оригінальний мисливський ніж. Американські ножі - це саме той випадок, коли навіть порівняно висока ціна не відштовхує покупця, адже він розуміє, що разом з виробом від іменитого бренду отримує:

— новітні технології;
— інноваційні матеріали, що пройшли найсуворіші випробування;
— оптимальні виробничі рішення;
— бездоганна якість, надійність;
— рекордно тривалий термін служби.

Мисливські ножі від гідної торгової марки - предмет мрій будь-якого туриста, мисливця або рибалки, оскільки однією з головних переваг більшості фірмових клинків є їх універсальність. Це означає, що один ніж з успіхом послужить вам робочим інструментом, придатним в десятках різних ситуацій в умовах різної складності аж до екстремальної.

Американские охотничьи ножи

Потужний, міцний, ергономічний - американський мисливський ніж і його переваги

Купити мисливський туристичний ніж - значить отримати вірного і безвідмовного помічника, абсолютно невибагливого у догляді. Дійсно, клинкам з високотехнологічної сталі з виключенням максимуму небажаних домішок не страшні ні корозія, ні недбале поводження, ні негативні зовнішні умови. Такий інструмент в складному поході незамінний, адже він впорається:

— з полюванням на звіра;
— з обробленням туші;
— розчищенням шляху;
— заготівлею дров для багаття;
— організацією привалу і ночівлі;
 приготуванням їжі і т. д.

В Україні сьогодні не бракує вибору для бажаючих придбати американські ножі, скоріше навпаки - недосвідченому покупцеві буде важко розібратися в гігантському асортименті і масивах інформації про марки сталей, особливості матеріалів для рукояток, тонкощах форми клинків і нюансах їх призначення. Непосвяченому або починаючому туристу не відразу вдається зрозуміти, чому один, яскравий і красивий ніж коштує дешево, а досить непоказний на перший погляд має вартість в кілька тисяч гривень.

Ціна на мисливський ніж визначається безліччю факторів, серед яких є і частка ручної праці в його виготовленні. Сучасні компанії з масовим виробництвом пропонують у своєму асортименті ножі, вироблені на потоці машинним методом і американські ножі ручної збірки, які поставляються на ринок обмеженими партіями. Клинки виготовляються з кращих високоміцних марок сталі, а на рукоятки можуть йти як інноваційні синтетичні матеріали, так і натуральне дерево, ріг, слонова кістка і інші зносостійкі практичні матеріали.

Американські ножі - характеристики і особливості

Оптимальною довжиною клинка вважається довжина 10-12 см, що забезпечує комфорт в роботі і високу маневреність інструменту. Тесаки більшого розміру зазвичай призначаються для рубки або є подарунковими екземплярами, які купують колекціонери.

Форма клинка цілком і повністю залежить від конкретного призначення моделі. Мисливський ніж, як правило, має лезо з кінцем вище, ніж спинка. Вкорочене і широке лезо - особливість скінера, рукоятки яких роблять без упору для пальця.

Загальні вимоги, яким повинен відповідати традиційний туристичний ніж, такі:

— міцний клинок, здатний довго тримати заточку;
— легкість і правильний баланс;
— товщина леза не перевищує 3-4 мм;
— ергономічна рукоять з матеріалу, що протистоїть волозі, забрудненням і температурним перепадам.

Що стосується сталі, з якої виготовляють клинок, то поділ виглядає приблизно так:

— для великосерійних виробів - інструментальна сталь;
— для ножів рівнем вище - сталь марки 440-А, 440-С і зрідка 440-Д2;
— для індивідуальних ножів - 154-СМ, Bohler K340, 65Х13, дамаська сталь і т. д.

Кожен солідний бренд прагне забезпечити свою продукцію високими споживчими характеристиками, використовуючи специфічні методи обробки - особливе загартування, подвійну ковку, електрошлакове переплавлення. У каталогах спеціалізованих магазинів ви можете детально вивчити опис і характеристики ножів, включаючи твердість сталі.

Обов'язковим аксесуаром, який доповнює будь-який мисливський ніж, є піхви. Оптимальним матеріалом для них вважається натуральна шкіра, а головні вимоги - зручність, міцність, здатність жорстко фіксувати клинок в правильній позиції і захищати як сам виріб від можливих пошкоджень, так і його власника від порізів.

Ножі американських мисливців - вибір тих, хто цінує надійність і безвідмовність

Кожна велика фірма-виробник у Сполучених Штатах (як, втім, і в Європі) має власні дослідницькі та наукові центри, штат дизайнерів та художників. Середня гарантія якості більшості компаній на мисливський ніж становить від трьох до п'яти років, але окремі фірми стверджують в своїх рекламних проспектах, що при дотриманні правил по експлуатації виробу, термін його служби відповідає тривалості всього життя власника.

На рукоятках окремих моделей можна зустріти спеціальні підпальцеві виїмки, які, як відзначають досвідчені користувачі, швидше служать естетиці, ніж практичності, бо не дозволяють оптимізувати хват і знижують універсальність виробу. Є у продажу і моделі зі шкуродерний гаками на обуху, деякі конструкції передбачають наявність ділянки з серрейторной заточкою, що підвищує ріжучі здатності клинка при зменшеній його довжині. Покупець може вибрати як спеціалізовані екземпляри, так і більш універсальні, призначені для вирішення широкого спектра завдань.

Американські ножі для полювання - це, перш за все, робочі інструменти, бездоганно виконують свої прямі функції - оброблення та білування спійманої дичини, тому вважається неприпустимим використовувати гострий клинок з твердої стали для відкривання консервних банок або в якості викрутки при дрібному ремонті. Ні заточка, ні лад клинка не передбачені для таких цілей.