Сувенірні мечі та інша декоративна холодна зброя: вибираємо найкраще 

Зброя з'явилася разом із людською цивілізацією і розвивалася разом із нею. Якщо говорити про холодну зброю, то в сучасному світі її практична роль значно зменшилася, але як сувенірні предмети вона продовжує викликати інтерес. Майстерно виконані сувенірні мечі, кортики, шаблі, кинджали, ножі або сокири радують зір, можуть стати чудовим подарунком або прикрасою інтер'єру. Сувенірну холодну зброю в Україні пропонують багато вітчизняних та зарубіжних виробників. Великий вибір таких виробів є в інтернет-магазині WellGo.

Сувенірні мечі та інша декоративна холодна зброя: вибираємо найкраще - 01

Сувенірна холодна зброя: особливості та призначення

Якщо говорити про категорію декоративної зброї, то правильніше називати такі вироби просто сувенірами. Адже мета застосування цивільної та бойової холодної зброї – поразка живої чи іншої мети. Сувенірні мечі, сокири, ножі та інші вироби можуть конструктивно повторювати форму, розмір, оформлення своїх справжніх прототипів, але все ж таки мають і суттєві відмінності:

 • клинки виготовляються із незагартованої сталі та інших нетвердих сплавів;
 • вістря сточуються або підпилюються (закруглюються);
 • рукояті та інші частини кріпляться без розрахунку на витримування значних навантажень;
 • леза не заточуються.

Це основна відмінність сувенірів від холодної зброї. Призначення декоративних шабель, ножів, сокир та кинджалів - візуально передати особливості своїх прототипів, але не виконувати їх функції. Сувенірна зброя популярна серед колекціонерів, 

Декоративні мечі: якою була холодна зброя предків

Меч - один з видів холодної зброї, яка використовується для нанесення ударів, що рубають і колючих. Особливість мечів — двосічний прямий клинок, довжина якого перевищує 60 см. Наприклад, у Старому Лондонському Тауері зберігаються дворучні мечі довжиною понад 2 метри.

Сувенірні мечі є різними видами копій холодної зброї:

 • натуральний розмір: якісні копії таких мечів повністю передають особливості своїх прототипів. Це можуть бути іменні мечі історичних особистостей (наприклад, Соломона, короля Артура та ін.) або просто популярні мечі певних історичних епох. Такий меч на стіні виглядатиме дуже ефектно;
 • зменшені копії: декоративні мечі, які повторюють усі особливості справжніх, крім їхнього розміру;
 • легендарні чи вигадані мечі: це мечі героїв фентезі, фільмів, літературних творів, легенд тощо. Користуються популярністю у шанувальників як декоративні предмети. Якщо повісити такий сувенірний меч на стіну , це сприятиме створенню особливої ​​атмосфери в приміщенні.

Декоративний меч може стати чудовим подарунком тому, хто захоплюється історією, фільмами, літературою та ін. 

Сувенірні мечі та інша декоративна холодна зброя: вибираємо найкраще - 02

Сувенірні ножі та кинджали: особливості

Сувенірні ножі та кинджали гарної якості – це гарні предмети декору. У них багато спільного, тому їх часто плутають, якщо йдеться про тих, хто особливо не захоплюється зброєю. Але у ножів та кинджалів є свої відмінності:

 • клинок ножа заточений тільки з одного боку (з іншого у нього обух, або туп'я). У кинджала ж клинок двосічний. Незалежно від того, якою є довжина леза, форма, якщо на ньому жолоби або доли - приналежність зброї до кинджалів визначається саме кількістю заточених кромок;
 • кинджали розраховані на тісний бій і нанесення коротких і швидких колючих ударів. Це виключає велику довжину лез. У той час як довжина леза ножа може бути значною;
 • справжні, не сувенірні ножі, можуть відноситись або не відноситись до холодної зброї (наприклад, кухонні, побутові та ін.), а ось кинджали таким є завжди.

Можна знайти сувенірні копії практично будь-яких кинджалів — європейських, кавказьких, малазійських, армійських та ін. Декоративні ножі випускаються в основному як прототипи тільки бойових. Сувенірна зброя такого виду відрізняється великою різноманітністю.

Декоративна катана: як виглядала зброя самураїв

Навіть незважаючи на незатребуваність холодної зброї в сучасному світі, катани продовжують куватися як частина культурної спадщини Японії. Катана (дайто) - це довгий японський меч, що формою клинка нагадує шашку. Головна особливість - довга і пряма рукоятка без навершя, що дозволяє використовувати в бою дворучний хват. Клинок катани має гострий кінець і злегка вигнуту форму для нанесення не тільки ударів, що рубають, але і колючих.

Сувенірний меч катана - це відмінна покупка, оскільки:

 • катани мають давню та захоплюючу історію, з якою варто обов'язково ознайомитися для загального розвитку;
 • Незвичайний вид катани зробить такий сувенір справжньою окрасою будь-якого інтер'єру. Особливо вони сподобаються тим, хто захоплюється відповідною культурою.

У нас можна купити катани в піхвах, на підставках та без них, а також набори декоративних японських мечів.

Сувенірні мечі та інша декоративна холодна зброя: вибираємо найкраще - 03

Шаблі: великий вибір клинкової декоративної зброї

Сувенірні шаблі - це декоративні вироби, що повністю повторюють особливості холодної клинкової зброї. Їхня відмінна риса — вигин клинка у бік обуха. Шаблі були поширені в Азії, Східній та Західній Європі, деяких інших регіонах. Вони мають свої особливості, властиві певним родам військ, епох та ін.

Декоративні шаблі та шашки, представлені в інтернет-магазині WellGo, є точними та красивими копіями справжніх. Вони виготовлені з якісних матеріалів, тому виглядають презентабельно та дорого. Їх можна використовувати як реквізит для різних зйомок та постановок, для прикрашання інтер'єру та ін.

Бойові сокири: чудова прикраса на стіну

Ця зброя, яка дійшла до нас від первісної людини та заполонила простори сучасних комп'ютерних ігор. Саме це і є основною причиною популярності сувенірних сокир. Вони виглядають не менш ефективно та грізно, ніж справжня зброя.

Якщо ваші друзі чи знайомі захоплюються іграми, фільмами, літературою чи іншими речами подібної тематики, то купити сувенірну сокиру для них буде чудовим рішенням. У нас чудовий вибір таких товарів на будь-який смак.