Риболовля - це один з найбільш доступних і заспокійливих видів відпочинку, доступний кожному бажаючому. Вона здатна гармонійним чином поєднувати нестримний азарт, пристрасть мисливця і спокій, з'єднання з природою і релакс, які дарує відпочинок на природі.

Як і будь-який вид активного відпочинку, рибалка потребує наявності спеціальної екіпіровки і спорядження. На одному рівні за важливістю нарівні зі снастями, вудками, човнами і наживками йде хороший ніж для риболовлі. Вибрати рибальський ніж - це досить кропітке заняття, яке має ряд особливостей, пов'язаних в першу чергу з особливостями експлуатації та сферою застосування даного інструменту. Наш інтернет магазин має величезний вибір рибальських ножів з відмінними цінами і доставкою по Києву та Україні .

Розглянемо відповідні ножі для риболовлі

Природно, що на рибалці активно використовуються в тому числі кухонні, мисливські та універсальні туристичні ножі, за допомогою яких можна виконати ряд підсобних, організаційних і господарсько-побутових робіт. Однак є ряд особливостей, які виділяють рибальський ніж серед широкого розмаїття моделей і роблять саме його незамінним супутником кожного рибалки.

Рибалки досить вимогливі і вибагливі при виборі такого важливого аксесуара, як ніж. Тому різноманітності форм клинка рибальського ножа можна щиро позаздрити. Однак особливості використання і призначення дозволяють виділити кілька видів, які лідирують в рейтингу популярності у завзятих рибалок і користуються невпинним попитом:

  • Філейний ніж . Володіє клинком зігнутої довгастої форми, може мати вигин і / або ділянку з серрейтором на обуху. Використовуючи такий ніж, можна легко філірувати рибні туші, різати м'ясо, знімати тонкі і рівні смужки філе.

  • Обробний ніж . Такі моделі нагадують за формою японські ножі деба. Їх відрізняють масивний обух і короткий клинок. Чимось вони нагадують маленькі топірці. За допомогою обробних ножів зручно обробити рибну тушу навпіл або нарубати на шматки, перерубати кістки або видалити голову.

  • Класичні ножі . Лезо універсальної форми дроп-поінт або кліп-поінт практичні у виконанні широкого переліку завдань. Такі ножі зручні як для різу, оброблення рибних туш, так і для банального приготування обіду, облаштування табору, заготівлі дров для багаття або ж організаційних робіт.

Досвідчені рибалки радять мати при собі кілька ножів в арсеналі і комбінувати їх використання по потребі - філейний / класичний або ж обробний / філейний і т. Д. Таким чином, можна виконувати практично всі операції, які з різною часткою ймовірності можуть виникнути на рибалці.

Рукояті ножей для риболовлі сьогодні виготовляють з найрізноманітніших матеріалів. Серед усього спектру доступних варіантів найбільш затребувані:

  • Стабілізована деревина . Не вбирає вологу, має приємну текстуру і естетично привабливий зовнішній вигляд, комфортна при роботі на морозі або холоді.
  • Гумопластик або еластомір. Не вислизає навіть з вологою долоні, буквально липне до руки, практичний при використанні в холодну погоду.
  • Пластик . Зручний і практичний вибір для рибальських ножів. Такий матеріал стійкий до перепадів температур і частого контакту з водою, не холодить руку на морозі. Провідні виробники ножової продукції - Grand Way, Mora, Ganzo в своєму асортименті мають цілі лінійки рибальських ножів з пластиковими ручками. Досить цікаві моделі з порожнистими рукоятями - вони не тонуть у воді, а при наявності клапана-кришки дозволяють всередині розмістити найнеобхідніші дрібниці - гачки, волосінь, голки та інші складові снастей.
  • G10 . Сучасний композит скловолокна і полімерних смол. Використовується для виготовлення ножів різного призначення. Універсальний у використанні при різних погодних умовах, стійкий до перепадів температур, механічних впливів, агресивних середовищ, має тривалий експлуатаційний ресурс.

Як вибирати сталь для рибальського ножа

Не менш важливим є питання вибору сталі для клинка. Переважно використовуються ножі з загартуванням на рівні 56-58 HRC. Не рекомендується застосовувати сплави з високим вмістом вуглецю, так як вони схильні до окислення і утворення іржі при контакті з водою. Виробники підтримують оптимальний баланс у складі сталі, щоб спеціалізовані моделі поєднували достатню твердість для оброблення туш риб і стійкість до іржавіння при частих контактах з водою.

В ідеалі ніж рибалки повинен комплектуватися пластиковими піхвами. Так, він завжди буде під рукою, не загубиться і не забрудниться. Причому дренажні отвори не дозволять воді застоятися в піхвах і пошкодити клинок. З такими моделями можна і плавати і пірнати, а також займатися дайвінгом і підводною риболовлею.

При покупці ножа слід звернути увагу на конструкцію і якість виготовлення:

  • Чи немає люфтів клинка;
  • Наскільки міцно зафіксовано лезо;
  • Чи немає перекосів леза щодо лінії рукояті.

Купити якісний ніж для риболовлі та полювання - це справжнє мистецтво. Вибираючи модель для себе, кожен керується внутрішніми відчуттями, специфікою використання, ергономікою і індивідуальним смаком. На яку б модель не ліг вибір, витрати окуплять себе з лишком при першому ж улові, адже використання якісної екіпіровки - запорука успішної рибалки.