Сьогодні на слуху така, можливо, нова для багатьох назва - керамбітІдентифікувати його дуже просто. З такою оригінальною конструкцією ніж важко сплутати з чимось іншим. Найбільш важливою відмітною ознакою будь-якого керамбіта є вигнутий клинок, що нагадує кіготь тигра. Клинок часто заточений з внутрішньої сторони і має довжину 5-9 см. Іншою важливою деталлю кожного керамбіта є кільце на зворотному боці рукояті. Це саме та «фішка», яка забезпечує популярність таких ножів протягом вже тривалого часу.

 

Трохи про історію створення ножа-керамбіта

Історія створення ножа-керамбіта йде далеко вглиб віків. За однією з легенд в 1280 на одному з Малазійських островів проживало плем'я Сунда. Ці люди щиро вірили в те, що дух їх померлого короля живе в кожному тигрі. Жителі почали виготовляти ножі з лезом, що повторює обриси кігтя тигра. Такі ножі дарували власнику силу, міць і відвагу дикого звіра.

Керамбіт існує вже більше семиста років і до сих пір продовжує користуватися популярністю, практично не змінюючи свого зовнішнього вигляду. Кільце на рукояті допомагає відмінно утримувати ніж прямим і зворотним хватом, запобігає зісковзування руки в сторону клинка. Керамбіт відмінно показує себе в сутичці з противником, партері або обопільному захопленні, коли стає неможливим використання іншого виду холодної зброї. Такі моделі справді незамінні для самооборони, чим пояснюється його популярність серед жінок.

Різновиди ножів-керамбітів

З плином часу прогрес, розвиток науки і техніки, підвищення вимог сучасних споживачів стали причиною появи нових різновидів таких ножів. Зокрема, це різні модифікації у вигляді невеликого виступу на кільці, що розширює його ударні здібності і дозволяє використовувати як тичковий ніж. Також мають місце і більш радикальні зміни - наприклад модифікації з двосічним сторонами або складні керамбіти. Однак вони не можуть похвалитися такою високою функціональністю, як класичні моделі.

Сучасне суспільство буквально захлиснула хвиля інтересу до зброї для самооборони. Не оминув стороною цей інтерес і холодну зброю. Виробники ножів по всьому світу поспішили оголосити керамбіт панацеєю на всі випадки життя і використовують ексцентричність оформлення, зручний хват і практичність утримання в виробництві нових лінійок ножів керамбіта.

Можна виділити плюси, чим же хороші керамбіти в самообороні:

  • Особливості будови клинка дають можливість надання противнику множинних ударів;
  • При будь-якому варіанті хвата забезпечується висока ефективність переносу енергії тіла на удар ножем;
  • Високий рівень контролю і підвищений ступінь чутливості в порівнянні зі стандартними моделями ножів;
  • Практично не піддається роззброєнню.

Також слід зазначити ряд особливостей, які ускладнюють використання ножа:

  • Керамбіт трохи складно витягується з піхов;
  • Лезо не пристосоване для нанесення колючих ударів;
  • Зручний переважно для зворотного хвата.

Несправедливо буде рекомендувати купити керамбит тільки як знаряддя для самооборони. Класичні і сучасні варіанти виготовлення роблять моделі корисними в широкій сфері використання - при розтині упаковок, перерізанні мотузок і строп, при заготівлі розпалювання для багаття або облаштуванні похідного табору.

Універсальної відповіді, як вибрати ніж керамбит не існує. Тут важливі виключно особисті відчуття при примірці ножа, а також рівень комфорту при утриманні. Величезний вибір ножів керамбітів в ножовому магазині Wellgo.ua дозволить кожному підібрати саме «свою» модель.

 

Стаття носить інформаційний характер і ні в якому разі не є призовом до дій відносно використання ножів для самооборони.