ПРАЦЮЄМО. ВІДПРАВЛЯЄМО КОЖЕН ДЕНЬ КРІМ СБ ТА НД
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Робочі дні: Понеділок - п'ятниця 09:30–17:00

Сб-Нд:  Вихідні

0
Мій кошик

Точильні камені для ножів

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Точильні камені для ножів – надійний спосіб повернути гостроту інструментам

Головною і найважливішою ознакою ножа, що красномовно говорить про якого якість, є здатність якомога довше зберігати бездоганну гостроту і довгий час обходитись без заточування. Проте рано чи пізно навіть найкращі ножі, ножиці, бритви та інші інструменти з різальною крайкою затуплюються і перестають ефективно виконувати покладені на них обов’язки. Тоді доводиться нести в їх в майстерню і витрачати додаткові кошти на обробку леза. Втім сьогодні ножам, ножицям та іншим інструментам можна повернути гостроту і в домашніх умовах. Для цього потрібно купити точильний камінь.

За допомогою цього пристосування можна нагострити та відремонтувати будь-які інструменти з лезами та різальними крайками. Якщо на верстаті, що працює на високих оборотах, за умови необережного поводження можна зіпсувати хороший клинок, точильні камені дозволяють майстрові визначати самостійно інтенсивність загострювання і регулювати силу тиску. Ще одна безумовна перевага – компактність і невелика вага. А це важливо для мандрівників, мисливців і рибалок, які часто беруть з собою у похід підручний інвентар і намагаються максимально полегшити свій багаж.

Критерії вибору точильних каменів відповідно до матеріалу виготовлення

Інтернет-магазин wellgo.ua пропонує своїм покупцям широкий асортимент не тільки ножів, але й інструментів для правильної заточки клинків. Однак новачкові може бути важно правильно визначитись з моделлю, адже тут потрібні певні знання щодо відмінностей за властивостями, особливостей експлуатації та результатів роботи. Розібравшись з основними критеріями вибору й озброївшись рекомендаціями фахівців із заточування, ви зможете без особливих проблем підтримувати свої ножі в ідеальному порядку.

Точильні камені мають видові різновиди залежно від матеріалу виготовлення. Найпоширенішими є такі варіанти брусків:

  1. Алмазний. Це найбільш популярний вид точильного каменю, оскільки коштує він дешево, при цьому довговічний, практичній і міцний у використанні. Він майже не стирається, продається повсюдно. Обирати алмазний брусок слід за розміром і зернистістю. Варто зазначити, що за умови застосування неправильної техніки заточування цей камінь може зіпсувати крайку леза, залишити на ній щербини. Згідно з рекомендаціями фахівців, після грубої заточки алмазним каменем потрібно провести обробку бруском іншого типу, аби досягнути максимальної гостроти.
  2. Керамічний. Це точильний камінь тонкої зернистості, яким проводять фінішну обробку леза. Він надзвичайно зносостійкий, при цьому затерти чи пошкодити клинок за допомогою керамічного бруска практично неможливо. Має він і недолік – процес філігранного заточування є доволі довготривалим, тому вам доведеться запастись терпінням, аби досягнути ідеального результату і зробити ніж гострим, як бритва.
  3. Японський водний. Це однозначний лідер по якості заточування. Такий камінь м’якший за своїх аналогів, менше травмує лезо та оптимально підходить для ручної роботи. Однак за умови високої якості заточування коштує японський водний камінь доволі дорого, що обумовлено й обмеженням обсягу у їх видобутку. Висока ціна виправдовується прекрасними абразивними властивостями виробів. Перед початком роботи камінь обов’язково потрібно замочити у воді на 5-15 хв. Сам процес заточування триває доволі довго, проте результат перевершить всі ваші очікування і буде вартий затрачених зусиль. Лезом ви зможете легко розрізати на льоту аркуш паперу чи волосину на руці. Японський точильний камінь потребує професійних навичок заточування, тому недосвідченому майстру краще почати з інших варіантів.
  4. Штучні абразивні камені. Синтетичні бруски мають більш однорідну структуру, ніж натуральні водні аналоги, при цьому мають чудові абразивні властивості. Виготовляють штучні точильні камені з корунду або карбіду, є доступними для більшої частини споживачів. З недоліків – синтетичні бруски швидко стираються, тому їх потрібно часто змінювати. Також за допомогою штучного абразивного каменю наточити ніж до стану бритви навряд вдасться. Але для більшості побутових робіт такий варіант цілком прийнятний.

Якому виду точильного каменю віддати перевагу, вирішує кожен в індивідуальному порядку відповідно до своїх потреб. Якщо ви цінуєте якість і гостроту – японський водний камінь підійде якнайкраще. Тим, хто обмежений в бюджеті й потребує інструмент для домашнього користування, може придбати штучний синтетичний брусок.

Особливості вибору точильного каменю за ступенем зернистості

Зернистість точильного бруска – основна характеристика, яку потрібно врахувати при виборі. Він дає розуміння, наскільки агресивним буде вплив каменю під час заточування леза. Зернистість буває:

  1. Велика. Занадто велике зерно може залишити на різальній крайці леза подряпини або борозни, що для окремих інструментів є абсолютно неприпустимим. Ідеально заточена поверхня, згідно з судженнями професійних майстрів, – та, на якій не виявлено жодних задирок чи візуальних дефектів. Тому точильні камені з великою зернистістю застосовуються лише для грубих робіт з ремонту та відновлення леза.
  2. Середня. В цьому випадку точильний камінь впорається з виправленням незначних дефектів ножа, якщо він не надто затуплений і пошкоджений.
  3. Дрібна. Такі бруски забезпечують високу якість обробки, проте вимагають багато часу для отримання потрібного результату. Дрібнозернистим точильним каменем виконується фінішне шліфування, завдяки якому лезо набуває дзеркального глянцю і надзвичайної гостроти.

Майстри з багаторічним стажем, рекомендують придбати точильні камені з різною зернистістю. Тоді ви зможете пройти весь шлях від грубої заточки до ідеального шліфування клинка.

Ще кілька рекомендацій щодо використання точильних каменів

Якісна заточка леза за допомогою бруска вважається справжнім мистецтвом, тому процес потребує попередньої підготовки. Зокрема це:

  1. Переконайтесь, що поверхня для заточування плоска. Для цього потрібно замовити брусок у воді, а потім покласти його на аркуш паперу на площині. Якщо на відбитку будуть помітні шорсткості, то поверхню слід розрівняти шляхом тертя брусків один об один.
  2. Під час заточування ніж потрібно розташовувати різальною крайкою від себе і виконувати поступальні рухи по робочій поверхні.
  3. Необхідно стежити, аби лезо змінювало своє положення щодо точильної площини. Саме це стане запорукою успішної роботи.
  4. Варто точно визначити кут розташування ножа (від 15 до 45 0), аби досягнути оптимального результату.
  5. Якщо ви працюєте з дуже затупленим лезом, починайте обробку грубим точильним каменем.
  6. У тому випадку, коли ви працюєте з японськими каменями різної зернистості, не замочуйте їх в одній посудині. У протилежному випадку дрібні частинки одного бруска можуть забити пори в іншому.

У нашому інтернет-магазині кожен може знайти й недорого купити набір фірмових точильних каменів або двосторонній брусок з різними рівнями абразивності для заточування і шліфування. Доставка здійснюється у будь-яке місто України.

Вгору