Кількість
|
Вартість
|
||
|
Мультитул – незамінна річ у походах і подорожах
В умовах дикої природи надзвичайно корисно мати під рукою ніж. Він знадобиться, аби спиляти гілку, розрізати мотузку чи виконати інші потрібні операції. Сучасні туристи цінують компактність, тому воліють брати з собою такий виріб, як мультитул. Це не просто ніж, а ціла конструкція, яка, окрім леза, має також викрутку, плоскогубці, ножиці та інші інструменти, які стануть корисними як на природі, так і в побуті, під час подорожі на кордон тощо. Якщо ви ще не маєте у своєму розпорядженні мультитула, придбавати його можна в нашому інтернет-магазині. Тут представлені кращі моделі за найбільш привабливими у Києві, Харкові, Одесі та інших містах України цінами.
Особливості конструкції сучасних мультитулів
Сьогодні в продажу представлені найрізноманітніші мультитули. Їхнім предком вважається швейцарський ніж, який включає одразу кілька елементів, які ховаються у ручці. Перший прототип датується 1891 роком. Пізніша варіація інструменту була випущена Тімом Лазерманом. Виріб мав вигляд складних плоскогубців з руками, в яких ховались інші інструменти. Сьогодні можна придбати мультитули, які важать усього лише 50 грамів, або ж купити повноцінну версію вагою в 350 грамів. Такі вироби багатофункціональними і застосовуються у різних сферах діяльності. Сучасний мультитул може містити такі елементи, як:
- Ніж. Зазвичай в комплекті він може бути один або ж кілька (більший і менший). Трапляються моделі зі стандартним чи серейторним заточуванням.
- Кусачки. Також можуть бути присутні щипці, які виконують функцію елемента пасатижів.
- Викрутка. Переважно інструмент містить кілька маленьких складних викруток з хрестовим, плоским чи іншим наконечником.
- Пилка. Цей елемент надзвичайно корисний на природі. Мультитул може бути оснащений невеликою пилою чи напилком.
- Гайковий ключ.
- Карабін.
- Вироби для приготування чи прийому їжі – ложка, виделка, штопор, відкривачка для консервів тощо.
- Манікюрний набір, а саме: пінцет, пилочка, ножиці і т.д.
Також мультитул може містити молоток, інструмент для вилучення гільз чи розбирання зброї, очищуючий стрижень, бронзовий скребок, стропоріз, ключ для кисневого балона. Як правило, вони входять до складу вузькопрофільних мультитулів.
Є елементи, які трапляються найчастіше. Проте жоден мультитул не може включати всі. Зазвичай обирають наповнення залежно від призначення (в середньому від 5 до 20 елементів). Зокрема:
- якщо це подорож, здебільшого користувачі віддають перевагу мультитулу з інструментами для ремонту, відкривачкою, ножем;
- коли мова йде про пристрій, який ви візьмете з собою на відпочинок, – краще обрати модель з манікюрним набором, ножем, плоскогубцями;
- для застосування в певній сфері діяльності. Ретельно слід підбирати елементи для мультитула рибалкам, мисливцям.
Головними перевагами такого виробу є його компактність і багатофункціональність. Адже невеликий інструмент вмішує одразу кілька корисних і практичних елементів, якими можна скористатись за певної нагоди. деякі люди зазначають, що окремі частини мультитула (ножиці, ніж чи викрутка) мають нижчу якість, ніж окремі аналоги кожного елементу. У деяких наборах складових частин є забагато і немає потреби користуватись усіма ними. Якщо ж підібрати інструмент відповідно до своїх вимог і потреб, вище перелічені недоліки фактично зникають.
Який мультитул можна купити сьогодні?
Залежно від конструкції і розміру інструменту, вироби бувають різних видів. Це:
- Повнорозмірні. Мультитул з багатьма складовими є найбільш розповсюдженим серед споживачів. Інструмент якісний, надійний, доволі легкий (важить від 200 до 250 грамів). Він часто комплектується спеціальним захисним чохлом. Купити подібний мультитул варто людям, які планують часто ним користуватись (мисливцям, професійним туристам, велосипедистам тощо).
- Кишенькові. Це компактний і досить недорогий мультитул, який користується популярністю серед простих людей. Він чудового підходить для туристичного походу, а також домашнього застосування. Завдяки зручному розміру, інструмент поміщається в кишені чи сумці. Мультитул має менший набір елементів і з найкращої сторони демонструє себе у щоденному користуванні.
- Набори. Це також різновид мультитула. Складаний ніж, додатково оснащений гайковим ключем, карабіном.
Окрім цього, у продажу представлені мультитули-брелки, моделі у вигляді карти. Аби придбати оптимальний варіант, потрібно перш за все визначитись із сферою застосування. Зазвичай такі інструменти замовляють для надання екстреної допомоги, застосування в похідних умовах тощо.
Критерії вибору оптимального мультитула
Аби підібрати найбільш вдалий варіант для себе, варто прислухатись до рекомендацій фахівців. Вони радять:
- Обирати лише такий мультитул, який підійде саме вам. Зайві елементи лише додаватимуть ваги і збільшуватимуть розмір виробу. Варто зауважити, що маленькі моделі практичні, оскільки займають мало вільного місця. Однак їх не надто зручно тримати у руці.
- При одних і тих же характеристиках інструменти в мультитулі можуть відрізнятися. Тому варто заздалегідь пошукати інформацію про характеристики і сфери застосування конкретної моделі. До прикладу, у деяких моделях кусачки можуть перерізати сталевий дріт, пасатижі працюють на пружині і можуть висуватись чи відкривались з ручки мультиінструмента.
- Потрібно визначитись, як саме ви плануєте використовувати інструмент. У деяких випадках знадобиться чохол для зберігання і транспортування, укомплектований лямкою для кріплення на поясі.
- Віддавайте перевагу моделям перевірених виробників, які встигли добре себе зарекомендувати на ринку. Це певним чином застрахує вас від покупки низькоякісного товару, який швидко вийде з ладу.
Сучасні мультитули бувають різні за призначенням, конструкцією, вагою, ціною. Підібрати і купити оптимальну модель інструмента можна в нашому інтернет-магазині. В каталозі представлено багато позицій, кожна з яких орієнтована на свого покупця. Кожен зможе обрати для себе мультитул високої якості з потрібною комплектацією і за доступною ціною.