Кількість
|
Вартість
|
||
|
Ножі для риболовлі – особливості вибору клинка
Невибагливому рибалці-любителю, який кілька разів на рік вибирається на відпочинок із вудкою, на природі цілком вистачає звичайного ножа. Але ті, які присвячують такому виду дозвілля багато часу, сил і наснаги, підходять до вибору такого важливого предмету спорядження, як рибальський ніж, надзвичайно ретельно. Невипадково цей інструмент належить до окремої категорії, адже він має певні характерні особливості, які відрізняють його від аналогів. Виробники випускають спеціальні моделі, за допомогою яких можна виконувати різні завдань під час водного “полювання”.
Асортимент ножів для риболовлі: вироби на будь-який смак і гаманець
В каталозі інтернет-магазину Wellgo представлені інструменти різної конструкції та форми. Ми сформували наші пропозиції таким чином, аби купити ніж для риболовлі могли і туристи, які час від часу люблять повудити рибку, і професіонали, і домогосподарки, яким потрібно вдома оббілувати улов. Умовно рибальські ножі можна розділити на такі підвиди:
- Класичні. Це універсальні інструменти, які можна застосовувати на риболовлі, полюванні, під час подорожей. За допомогою таких ножів можна заточити гілку, обробити рибину чи тушку тварини. Особливість таких виробів – ергономічне руків’я і тверде міцне лезо.
- Ножі для безпосередньої роботи з рибою. Це так звані обробні та філейні моделі. Перші мають коротке широке лезо, яке також підходить для підготовки гілок для багаття. Обробні ножі за формою схожі на японські клинки “деба” – короткі, з товстим обухом, нагадують мініатюрні топірці. Якщо потрібно обробити спійману рибу поперек тушки, вони чудово впораються із поставленим завданням. Філейні ножі, навпаки, мають довге вузьке лезо, яке відмінно себе проявляє при роботі з м’якими продуктами. Таким інструментом зручно видаляти з риб’ячої тушки дрібні кісточки. У продажу представлений рибальський філейний ніж з серейтором, додатково встановленим на обуху або частині леза.
- Вироби серповидної форми. Такі ножі надзвичайно ефективні при різанні на себе. Ними зручно чистити луску, патрати, філірувати, розрізати на скибочки, пластувати тощо.
Обухи деяких моделей ножів для риболовлі оснащені серейторною заточкою. Таким інструментом зручно обробляти рибу, розрізати мотузки та сітки.
В чому полягають особливості рибальського ножа?
В інтернет-магазині можна придбати ніж рибалки складний або з фіксованим лезом. Деякі покупці розгублюються, не знаючи, якій же моделі віддати перевагу. Розглянемо їхні особливості:
- Складні рибальські ножі мають безперечні переваги – вони компактні, зручні у користуванні й транспортуванні. Однак для них характерний суттєвий мінус – їх досить складно чистити від забруднень.
- Якщо ви плануєте обробляти на місці спійману рибу (і робити це регулярно), краще обирайте ніж з фіксованим лезом. Так часу на очищення і просушування виробу витратите в рази менше. Якщо ж ви плануєте провести час у мандрівці, а не постійно рибалити, складний інструмент буде більш доречним. Фіксований рибальський ніж у зв’язку зі своєю простою конструкцією, більш надійний і легкий в обслуговуванні. Складним моделям він програє у компактності та мобільності.
Обираючи в інтернет-магазині той чи інший варіант рибальського ножа, пам’ятайте, що навряд вам вдасться підібрати інструмент на всі випадки життя. Досвідчені рибалки часто беруть з собою кілька різних ножів чи навіть цілий комплект відповідно до своїх індивідуальних вимог. Деякі доповнюють свій набір ще й розкладним швейцарським інструментом, що оснащений додатковими елементами (пилкою, пінцетом, ножицями, викруткою тощо). Це дозволяє їм бути готовими до усіх форс-мажорних обставин.
З яких матеріалів виготовляється ніж для риболовлі?
Умови експлуатації рибальського ножа достатньо жорсткі. Волога, бруд, органічні речовини можуть негативно вплинути на такі вироби. Відповідно до них пред’являються високі вимоги. При виготовленні інструментів для риболовлі використовуються такі матеріали:
- для леза – нержавіюча сталь, зокрема дамаська. Вона демонструє чудові антикорозійні властивості;
- для руків’я – оптимально використовувати пластик і гуму. Адже ручка повинна бути стійкою до впливу води, не ковзати в руці.
Аби ви не розчарувались у процесі експлуатації та були цілком задоволені придбаним інструментом, віддавайте перевагу рибальським ножам перевірених брендів, що відомі як в Україні, так і за її межами. Рекомендуємо звернути увагу на продукцію таких торгових марок, як Real Steel, Grand Way, Mora. Ви завжди зможете звернутись до наших менеджерів. Вони детально проконсультують і допоможуть вибрати оптимальний екземпляр.
За якими критеріями обирати хороший ніж для риболовлі?
В силу своєї багатофункціональності, рибальський ніж повинен мати багато специфічних якостей. Стійкість до корозії, міцність, надійність, практичність – ось основні експлуатаційні вимоги, що висуваються до таких інструментів. Вологість середовища визначає особливі вимоги до матеріалу та елементів виробу. Розглянемо ці вимоги:
- Клинок. В цьому випадку важливу роль відіграє ударна в’язкість нержавіючої сталі, оскільки рибальському ножу доведеться витримувати ударні навантаження. Хороший клинок гідно їх витримає, так само, як і часте занурення у воду. Клинки мають бути тонкими (аби можна було акуратно виконувати роботи з розбирання тушки), помірно вузьким і гнучкими в обуху, достатньо довгими для оброблення великої рибини, з прямою різальною крайкою. Зручно, якщо присутнє серейторне заточування на обуху. Воно допомагає справлятись з великими кістками, підпилювати, перебивати. Якщо придбати рибальський ніж зі спусками по всій ширині леза, можна досягнути відмінної гостроти, збільшивши кут заточки.
- Руків’я. багато хто вважає, що краще обирати рибальський ніж з прогумованою ручкою. Звісно у вологому середовищі синтетичні полімерні матеріали більш доречні. Проте дерев’яні елементи руків’я більш ергономічні. Це питання має індивідуальний характер – кожен обирає зручний для себе варіант. Головне, аби руків’я надійно утримувалось в руці й не ковзало. Найчастіше форма ручки пряма, має упор для вказівного пальця і гарду невеликого розміру. Оптимальний варіант – рибальський ніж з руків’ям анатомічної форми, протиковзними насічками, які гарантують надійність хвату, і спеціальним отвором, що дозволяє прикріпити темляк і носити різальний інструмент на зап’ястку.
- Чохол або піхви. Якщо ви плануєте замовити в інтернет-магазині хороший ніж для риболовлі, подбайте також про піхви для нього. Практичний варіант – пластиковий чохол з дренажними отворами для стікання води. Проте зустрічаються також чохли з нейлону і шкіри. Такі вироби захищають клинок від бруду, а вас – від травмування. Розмір чохла повинен бути таким, аби приховувати рибальський ніж і сприяти швидкому, комфортному витяганню.
Обирати ножі для риболовлі варто з урахуванням спектру завдань, які доведеться ним вирішувати. Краще орієнтуватись на універсальність виробу, а також робіть хоча б невеликий запас по міцності і функціональності. Якщо ви плануєте вудити рибу у місцях, віддалених від цивілізації, радимо придбати класичний рибальський клинок, за допомогою якого можна і багаття організувати, і гілок для куреня нарубати, і рибину для вечері обпатрати. Для поїздок у рибні господарства стане в пригоді складний кишеньковий ножик. Він досить гострий, аби розрізати волосінь, і зручний, щоб почистити рибу.
Інтернет-магазин Wellgo – це чудове місце, аби вигідно купити рибальський ніж у Києві та інших містах України. На сайті представлена продукція відомих виробників. Ми гарантуємо високу якість продукції, кращі ціни, оперативне оброблення замовлень і своєчасну відправку зручним для вас способом.