ПРАЦЮЄМО. ВІДПРАВЛЯЄМО КОЖЕН ДЕНЬ КРІМ СБ ТА НД
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Робочі дні: Понеділок - п'ятниця 09:30–17:00

Сб-Нд:  Вихідні

0
Мій кошик

Мусат

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Мусати для професійних кухонь і побутового використання – секрети вдалого вибору

Будь-які різаки, тесаки, кухонні або професійні кухарські ножі, ножиці, нехай навіть самі високоякісні, в процесі експлуатації неминуче втрачають свою гостроту. Робота ж з затупленими лезами не просто некомфортна, неприємна або малоефективна, але навіть небезпечна, оскільки застосування додаткових зусиль може стати причиною травмування пальців. Безпечніше і зручніше підтримувати постійну гостроту ріжальних поверхонь. Для цього є безліч пристроїв – від спеціалізованих каменів і брусків до точилок (механіка і електрика) і навіть цілих точильних систем. Але одним з найпростіших і ефективних методів повернути первісну гостроту ножа є використання мусата. Проста за конструкцією точилка, актуальна для постійної експлуатації, дозволяє уникнути використання більш серйозних і специфічних інструментів.

Що таке мусат – конструкція і матеріали

Незалежно від матеріалу зовнішньої поверхні виробу, його стрижень завжди матиме металевий сердечник, призначення якого – гарантувати максимальну міцність виробу. Стрижень може бути зроблений з різних видів сировини, а поверхня його намагнічується, так що при виконанні робіт металева крихта не залишається на поверхні леза. Це дуже зручно, тому що після закінчення маніпуляцій досить протерти інструмент вологою ганчіркою, губкою або промити під водою, і він знову готовий до використання.

Рівень абразивності мусата визначається специфікою покриття стрижня. Існує 4 поширені типи:

  1. Сталевий. Це найбільш популярний варіант, який має 3 підкатегорії:
    1. зі стандартним зерном для порівняно неглибокого заточування;
    2. з дрібним зерном, що дозволяє при періодичному заточуванні підтримувати відмінну гостроту краю для професійних кухарських ножів;
    3. дуже мікродисперсне зерно (ріжуча поверхня, оброблена таким методом, стає відполірованою).
  2. Алмазний. Це найбільш твердий, а значить, абразивний тип, який тільки може бути в природі. Мусати з даного матеріалу перевершують за твердістю навіть ті марки сталі, що мають за шкалою Роквелла найвищу твердість – 63 одиниці.
  3. Керамічний. Кераміка ідеально підходить, щоб виконати тонке доведення лез. Вона не володіє абразивністю алмазної крихти, але для роботи з затупленими крайками вважається ідеальною. Є думка, що керамічні екземпляри вимагають певної обережності в поводженні. Але крихкість кераміки – відносне поняття, оскільки такі інструменти досить стійкі до падінь, механічних ударів і деформації.
  4. Змішаний. Комбінований варіант може мати шорстку поверхню з однієї зі сторін та іншу гладку. Так, наприклад, алмазна грань буде служити для швидкої (за кілька рухів) заточки, а для звичайної ретельної правки призначається керамічна сторона точила.

Види мусатів – форма, розміри та інші параметри

Класифікуються точильні вироби не тільки за матеріалом, але і за формою. У продажу зустрічаються такі варіанти, кожен з яких має свої особливості:

  1. Круглі. Така форма найчастіше зустрічається у продажу. Це найбільш поширені на ринку мусати, оскільки мають мінімальну вагу в порівнянні з іншими варіантами.
  2. Овальні. В цьому випадку контактна поверхня інструменту для заточування більша, ніж у круглого, так що, навіть не володіючи особливими навиками, ви впораєтеся з процесом точіння без будь-яких ускладнень.
  3. Плоскі. Такий тип дає ще більшу поверхню і гарантує швидке і легке точіння ножів. Недолік його в тому, що плоский пристрій для заточування виявиться досить важким у порівнянні з круглими і овальними аналогами.

Оскільки леза кухонних ножів істотно варіюються за розмірами, то і довжина точилок теж буде відрізнятися. Фактично, довжина леза визначає довжину мусата – вона повинна бути як мінімум такою ж (вважається, що краще – більше), як довжина леза.

Якщо на вашій кухні не виникає величезних професійних ризиків, а користуєтеся ви переважно стандартними кухарськими інструментами або ножами для чищення овочів, то мусат завдовжки 18-23 см цілком підійде. Для більшості кухонних різальних поверхонь чудово підійде універсальний варіант на 25-30 см.

Довгий ніж все-таки можна примудритися і заточити на короткому стрижні мусата, просто це потребує великих зусиль, витрат часу і добитися бездоганного результату буде набагато складніше.

 На що звернути увагу при виборі мусата – відповіді на найпоширеніші питання

  1. Розібравшись з формою, довжиною і матеріалом, обов'язково зверніть увагу на рукоятку точила. Якою вона має бути? Дуже важливо під час заточування міцно утримувати мусат, щоб він не зісковзував, поки ви впевнено і чітко виконуєте маніпуляції, інакше можливі ушкодження поверхні кромки ножа, та й людина може постраждати. У каталозі інтернет-магазину wellgo.ua ви можете вибрати і купити оригінальні брендові вироби з ергономічною рукояткою. Такі інструменти надійні, їхнє руків’я комфортно поміщається в долоні, виготовляється зі спеціальних нековзних матеріалів, а також зазвичай має гарду, щоб захистити руку під час процесу точіння. Якщо на рукоятці мусата є отвір, це зручно, оскільки інструмент можна буде повісити на робочій кухонній поверхні або ж закріпити на екіпіруванні кухаря.
  2. Який матеріал кращий? Вибір повністю залежить від твердості лез ваших ріжучих інструментів – чим твердіша сталь, тим більшої абразивності має бути стрижень. Таким чином, для ножів та інших ріжучих інструментів з надтвердих сталей, оптимальним вибором стане алмазний або керамічний варіант.
    1. Керамічні мусати спеціально створені для ножів і різаків з м'якої сталі і вимагають делікатної обробки. Вони використовуються також для старих зношених лез, зручні для заточування тесаків з широкими лезами.
    2. Алмазний мусат дозволяє нагострити і відполірувати тупий різак буквально за 2-3 прості рухи. Вони, як правило, мають овальну форму, так що на поверхні виробу не утворюється зазубрин.
    3. Металеві точила призначаються тільки для періодичного відновлення гостроти і переважно для побутового домашнього використання.
  3. Як визначити потрібну довжину мусата? Для професійної кухні громадського харчування, де габарити лез варіюються в величезному діапазоні, оптимально підійде круглий екземпляр до 30 см завдовжки. Максимально ефективними вважаються плоскі важкі мусати, що забезпечують повноцінний лінійний контакт для поверхонь.
  4. Як продовжити термін служби точила? Щоб зберегти інструмент якомога довше, його потрібно не тільки промивати після кожного використання, а й правильно зберігати – підвішувати, а не класти на полицю поруч з іншими твердими інструментами.

В інтернет-магазині wellgo.ua представлений відмінний вибір точильних інструментів, здатних задовольнити потреби вимогливих покупців. Вас, без сумніву, порадують доступні конкурентні ціни на брендову продукцію, а також якісний сервіс і оперативна доставка в будь-який з регіонів України.

Вгору