ПРАЦЮЄМО. ВІДПРАВЛЯЄМО КОЖЕН ДЕНЬ КРІМ СБ ТА НД
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Робочі дні: Понеділок - п'ятниця 09:30–17:00

Сб-Нд:  Вихідні

0
Мій кошик

Opinel

Вибираючи ніж для туризму та відпочинку, можна буквально у кожному списку та рейтингу зустріти представників бренду Opinel. І це не дивно, адже історія компанії налічує понад 130 років. А почалося все у невеликому селі Альбелі-В'є, що на південному сході Франції. Торговець-рознощик Віктор-Амадей Опінель за обов'язком служби мав можливість багато подорожувати, під час яких він навчився кувати цвяхи. Згодом він відкрив ковальську майстерню, де на пару зі своїм сином Даніелем ремісник займався виготовленням серпів та сікачів, які цінуються місцевими селянами. Після смерті батька син став повноправним власником кузні. Затятий противник прогресу та механізації, Даніель ратував за збереження ручної праці та індивідуального підходу до виготовлення.

Нове слово в розвиток ще такого малого підприємства вніс син Даніеля Джозеф. Маючи сучасніший погляд на життя, а також маючи творчу уяву, Джозеф бачив можливість розширити домашнє підприємство. Він розробив свою власну камеру та займався фотозйомкою на весіллях та святах, а вільний час проводив у кузні, вдосконалюючи та доопрацьовуючи конструкцію свого складаного ножа. Не маючи підтримки батька, він вірив, що саме цей напрямок принесе йому успіх. Розклад виявився вірним.

1890 ознаменувався створенням першого ножа Opinel. Незважаючи на сумніви Даніеля, ніж мав реальний успіх. І через сім років Джозеф розробляє лінійку ножів із 12 штук. Вони так і називаються: №1, №2 та ін. Вони призначалися для різних робіт та розмірів руки власника.

Зі зростанням попиту на ножі Джозеф вирішує розширити виробництво і відкриває фабрику в сусідньому селі Жевуда. Фабрика комплектується машинами власної розробки Джозефа і може швидко випускати ручки для ножів. Помітно, що на той момент фабрика була єдиним місцем, крім будинку самого Джозефа, де була електрика. Згодом Джозеф висвітлив дорого від свого будинку до фабрики, чим захопив місцевих жителів.

З легкої руки короля Франції Карла ІХ у компанії з'явився логотип. Своїм указом 1875 король зобов'язав виробників ножів маркувати свою продукцію логотипом для підтвердження якості та походження ножа. Джозеф Опінель розміщує на своїй продукції два символи – руку Іоанна Хрестителя та корону.

Прорив у розвитку компанії стався у 1911 році на виставці в Турині на міжнародній Альпійській виставці. Сімейство Опінель представили до уваги журі 12 складаних ножів, кухонні, садові моделі та ножі для нарізування сиру. Крім цього, набори бритв, ножиць та штопори. Компанія була удостоєна золотої медалі. Після цієї виставки компанія вийшла на міжнародний рівень та почала імпортувати свої товари за кордон.

Незабаром Джозеф розуміє, що підприємству мало місця у селі і купує старий шкіряний завод на околиці Шамбері. Після перевезення та встановлення обладнання у новому приміщенні розвиток підприємства набирає обертів. З цієї миті починається епоха швидкого розвитку компанії Opinel. До початку Другої світової війни число реалізованої продукції перевалило позначку 20 000 000.

Керівництво компанією з моменту заснування і досі перебуває в руках сім'ї. Після смерті Джозефа біля керма стали його сини - Леон і Марсель. Сьогодні виробництво ножів Opinel налагоджено у промисловій зоні Шамбері. З 2016 року управлінням компанії займається третє покоління Опінелей – Франсуа Опінель (президент) та його брат Дені Опінель (керуючий директор).

Opinel виготовляє ножі кількох варіацій:

Традиційний ніж. Передбачає широку сферу використання, комплектується мечем з широким полотном і вістрям у верхній точці. Характеризуються невеликим спуском по обуху. Такі мечі називаються кліп-поінт;
Філейний для риби. Характеризуються мечем з тонким полотном і вістрям по верхній точці. Не мають скосів по обуху;
Кухонний ніж;
Садовий ніж. Мають списоподібні та серпоподібні мечі.
Кожен різновид ножа випускається під різними номерами в залежності від розміру та товщини клинка. Ножі комплектуються металевою муфтою для блокування леза у відкритому положенні. Сучасний вигляд вона набула у 1955 році і отримала назву Virobloc. А з 2000 року ножі також блокуються і в закритому положенні, щоб убезпечити їх використання.

Для клинка в лінійці ножів Opinel застосовується два види сталі:

Inox – нержавіюча сталь виробництва шведської компанії Sandvic;
Carbon – вуглецева сталь родом із Німеччини.
Традиційно рукояті ножів Opinel виготовляються із деревини. Причому для класичної серії застосовується бук, для кольорової серії використовуються береза чи граб. Для преміальних моделей ножі комплектуються ручками з дуба, самшиту, горіха. Колекційні екземпляри можуть бути виготовлені з алюмінію. А з 2012 року вперше для ручки був використаний пластик.

Купити ніж Opinel в Україні можна на сайті ножового магазину Wellgo з простими умовами оплати та доставки. Консультанти магазину нададуть необхідну інформаційну підтримку при виборі оптимальної моделі ножа та підберуть найбільш практичний та зручний варіант. Асортимент магазину Wellgo дозволить вибрати ніж на будь-який смак за лічені хвилини.

Розгорнути

Немає товарів

Вгору