Хороший ніж для риболовлі для кожного свій. Справа в тому, що кожна людина вибирає свій метод і підхід до риболовлі: хтось ловить на ультралайт і все відпускає, хтось займається заготовками філе, хтось забирається на декілька днів в нетрі. І в кожному з випадків буде потрібен особливий ніж рибалки. Тому багато хто довго знаходиться в пошуку свого ідеалу, довго визначається з варіантом покупки, багато разів переосмислюючи конструкцію.

Ніж для риболовлі - про нього в загальних рисах

Є маса варіантів, які більш-менш підходять під категорію рибальських. Звичайно, у кожного рибалки своя концепція, але в цілому ідеї схожі. Ніж для риболовлі повинен бути зручним для оброблення риби. Але це не чисто рибний ніж, тому що рибалка передбачає ще й інші дії. Наприклад, може знадобитися нарізати якісь продукти, відкрити консервну банку, обрізати гілки, підготувати місце для ночівлі, перерізати заплутані волосіні, зробити рогатку для вудилища. Тобто хороший рибальський ніж повинен підходити під комплекс заходів, а ще бути з ухилом на легку обробку риби.

Якщо в загальних рисах, то відповідні інструменти повинні бути легкими, не надто товстими, загостреними, з нековзкою рукояттю і не сильно великі. Їх розміри достатні для риби 2-3 кг, а іноді і до 5-6 кг. Філейний ніж рибалці потрібен рідко: на березі в основному він тільки патрає рибу. Якщо ж передбачається розбирання риби на філе, потрібен чисто рибний ніж. Він повинен відповідати розміру риби, і бути таким, який здатний виконувати завдання по її обробленню.

Детально про конструкцію хорошого рибальського ножа

Рибальські ножі прості в обслуговуванні. Вони можуть бути фіксованими і складними. Єдиний аргумент на користь фіксованих - вони менше забруднюються. Зате складні ножі для риболовлі мають додаткові опції. Є варіанти з шорсткими гранями обуха. Цією частиною легко знімати луску. Спеціальні щербини зручні при перебивании і підпилюванні великих кісток. Підпальцевий упор необов'язковий, але якщо він є, то повинен бути мінімальним.

Сталь клинка не принципова, головне, щоб рибальські ножі безвідмовно працювали, коли це потрібно. Для риби не важлива товщина, а для роботи з продуктами переважно потрібне тонке лезо. Ширину клинка краще вибирати з урахуванням своїх потреб, і буде добре, якщо він не буде ширше рукояті. Клинок у рибальського ножа специфічний, з хорошою ударною в'язкістю. Лезо витримує будь-які удари і залишається рівним і цілим. Можна навіть придбати ніж для риболовлі та туризму з загартованим лезом. Воно більш тверде і надійне. Частина моделей оснащені спусками по всій ширині клинка. Це збільшує гостроту кута заточування і дозволяє отримати гостроту бритви.

Важлива для нього і рукоять. Її роблять з такого матеріалу, щоб ніж було зручно тримати в руці. У більшості випадків застосовується пластик, дерево, накладки з гуми або інші водостійкі неслизькі матеріали. У колекційних версіях використовується шкіра. Окремо варто розглянути форму рукояті. Вона може будь-якою, головне - зручною користувачеві. Рукоять повинна попереджати вислизання з руки. Зазвичай вона пряма з упором для вказівного пальця, невеликою гардою. Більшість версій мають протиковзкі насічки. У частини є спеціальні отвори для кріплення темляка, щоб носити ніж для риболовлі на зап'ясті.

Купуючи ріжучий інструмент, бажано подумати про піхви. У більшості випадків це пластиковий чохол, рідше - зі шкіри або нейлону. Увага до вибору піхов пояснюється важливим призначенням - захищати ніж від вологи і бруду, а власника - захищати від травм. Піхви відповідного розміру повністю приховують клинок, забезпечують зручне і легке витягування.

Маленькі, спеціальні і універсальні ножі, а також інструменти для мисливців та рибалок

Всі рибальські ножі можна умовно розділити на кілька категорій:

  1. Маленькі кишенькові. Їх носять з собою постійно і використовують, коли треба. Ними ремонтують снасті, нарізають продукти, виконують будь-яку дрібну роботу. Як улюбленим і постійно застосовуваним ножем для риболовлі може виступати джентельменський фолдер і навіть колекційна модель. Але для обробки риби потрібно мати інший інструмент.
  2. Спеціальні рибні. Призначені для роботи виключно з рибою. Вони можуть бути складними і не складними. Ще в цю категорію входять інструменти з подібними характеристиками, але меншою довжиною клинка і великим обухом. Така конструкція додає жорсткості, що, в свою чергу, розширює можливості ножа.
  3. Універсальні. Це ножі для риболовлі, туризму, полювання. З їх допомогою виконуються роботи з трофеями, операції з облаштування табору, ремонту снастей і заготівлі дров. Їх можна брати з собою в тривалі рибальські пригоди і сплави. Вони середнього розміру.

Рибальські ножі можна використовувати і для полювання. І там, і там потрібні міцні, надійні, зручні інструменти. Хоча версії з таким ухилом досить специфічні. Для багатьох мисливські ножі - великі, з упорами для пальців і  так званим кровотоком (але він служить для полегшення і збільшення міцності леза, а не спуску крові). Таке уявлення конструкції небезпідставне, адже головне призначення цих інструментів - добивання великого пораненого звіра. Мисливські ножі мають гарну проникаючу здатність, мають рукоять зручну для нанесення колючих ударів.

Всі інші маніпуляції на полюванні можна виконувати будь-яким якісним інструментом. Винятком є ​​хіба тривалі походи з ночівлею, куди не хочеться тягнути сокиру, але доводиться рубати невеликі гілки і чагарники для облаштування стоянки. В цьому випадку краще купити ніж для полювання і риболовлі - спеціальний і максимально міцний. Ще й останній аргумент на користь мисливського та рибальського ножа - бажання поповнити свою колекцію. Якщо ж інструмент для риболовлі купується з практичних міркувань, краще орієнтуватися на зручність і потреби, а не унікальність.