Деякі знавці стверджують, що термін "ніж для виживання" - всього лише специфічний маркетинговий прийом, яку компанії виробники використовують для продажу свого продукту, попутно підігріваючи інтерес до неї прогнозами наступаючого апокаліпсису. Масовий випуск таких виробів дійсно почався після того, як всі побачили ніж виживання з порожнистої рукояткою і НАЗ усередині неї в "Рембо", і все-таки, справа не тільки в моді. Нехай сучасним людям нечасто доводиться "виживати" в джунглях, або на незаселених островах після корабельних аварій, випадки, коли від наявності такого девайса буде залежати життя людини (звичайної, а не спецназівця) - рідкісні, але аж ніяк не виняткові.

                                                        Ножи для выживания

                               Можливості та цільове використання ножів для виживання
Сама концепція ножа проста і очевидна - це універсальний елемент екіпіровки, розрахований на випадки виживання в екстремальних умовах, складних і небезпечних ситуаціях. На що в реальності здатний багатофункціональний інструмент і як його можна використовувати в звичайному багатоденному поході і в суворих умовах дикої природи? Зупинимося на ключових і найбільш затребуваних функціях:

— організація укриття і облаштування намету;
— розведення багаття;
— копання нори;
— приготування їжі;
— самозахист;
— полювання;
— оброблення туші, зняття шкури зі здобичи;
— орієнтування на місцевості (вбудований компас).

Мандрівники, мисливці, туристи-екстремали, велотуристи і багато інших категорій цінителів активного способу життя і досягнень ножової індустрії, не рахуючи військових, прагнуть придбати якісний і безвідмовний ніж для виживання. Незамінним помічником для людини, що потрапила в небезпеку, його робить широкий клинок, масивна рукоять, виняткова міцність, стійкість до будь-яких впливів, включаючи ударні навантаження, а також унікальна можливість зберігати всередині порожнистої рукояті абсолютно необхідні для виживання речі.

    Недоторканний аварійний запас - що всередині класичного ножа для виживання?

Список предметів першої необхідності, що зберігаються в рукояті, може бути повним (близько 25 позицій, включаючи презерватив, який використовується в якості аварійної гермоупаковки і сигнальний пристрій з ракетою) або достатнім. Зупинимося на другому варіанті, в який входять:

— бензинова запальничка;
— компас;
— шило з вушком у вістрі;
— капроновий міцний шнур (5 м або більше);
— кравецька та хірургічна голка з заправленою ниткою;
— пінцет, лейкопластир, скальпель (бритвене лезо);
— волосінь, гачки, грузило;
— пара англійських шпильок;
— таблетки для очищення води;
— лінза для розпалювання вогню, кресало;
— перманганат калію;
— сірники, просочені воском;
— заточной камінь або наждачний папір.

Недоліком класичного ножа з порожнистою рукояткою вважається знижена міцність, оскільки лезо і ручка не становлять єдине ціле.

                          Практичний і універсальний ніж для виживання - вимоги:

Віддаєте перевагу максимально міцному складному ножу для виживання або екземпляру з фіксованим лезом без недоліків, а весь аварійний запас предметів, необхідних для виживання, розіпхати по кишенях? У разі втрати клинка ви збережете інше спорядження, а це плюс. Значить, вибирати надійну міцну модель ножа або мачете слід за такими критеріями:

— конструкція, що дозволяє працювати правою і лівою рукою;
— бездоганна фіксація в піхвах;
— ергономічна комфортна рукоять;
— можливість з рівним успіхом пиляти і рубати деревину;
— виняткова міцність;
— тривале збереження ріжучої кромки при інтенсивній експлуатації;
— легка заточка;
— стійкість до перепадів температур.

Навіть якщо вам ніколи не доведеться вступити в ножовий бій або на самоті тижнями пробиратися через непролазні джунглі, ефектний зовнішній вигляд інструменту для виживання, його функціональність і довговічність можуть змусити чоловіка зробити цю покупку просто для душі або заради поповнення колекції.